EVENIMENT
Cu cât se vinde casa părintească a lui Arsenie Boca. S-a stabilit prețul final. Gigi Becali a decis să nu o cumpere EXCLUSIV

Gigi Becali a decis să nu cumpere casa natală a cunoscutului preot ortodox Arsenie Boca, cea din comuna hunedoreană Vața de Sus. Potrivit unor surse bine informate, patronul echipei de fotbal FCSB, a respins oferta de cumpărare primită, una cifrată la circa trei milioane de euro, în schimbul a 8,5 hectare de teren.
„Nu voi ajunge sfânt dacă voi cumpăra acea casă!”, ar fi sunat replica lui Becali, care a refuzat astfel, pare-se definitiv, să facă această investiție. Gigi Becali era văzut de mulți drept singurul care poate cumpăra și administra cu mult succes casa natală a celui pe care mulți români îl consideră deja ca pe un sfânt, deși Sfântul Sinod a amânat încă pronunțarea pe această temă.
Care este prețul casei natale a lui Arsenie Boca
La rândul său, Marius Bărbulescu, directorul general…
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
Centrul ”pierde teren”. Care este cel mai SCUMP cartier la chirii în Cluj-Napoca. E în topul celor mai exclusiviste din țară

Cluj-Napoca continuă să își consolideze poziția de oraș premium pe piața imobiliară din România.
Pe fondul cererii în creștere, locuințele de închiriat din Cluj-Napoca s-au scumpit în zonele centrale, dar și semicentrale. Un cartier atrage, însă, atenția, conform celor mai recente analize.
Care este cel mai scump cartier la chirii din Cluj-Napoca
La începutul anului 2025, cererea pentru locuințele de închiriat a crescut semnificativ, iar cartierul Borhanci a…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Și-a dat pantalonii jos pe o stradă din Blaj, în fața polițiștilor și a unor martori. Ce a urmat i-a adus o trimitere în judecată

Un bărbat din Blaj care și-a dat pantalonii jos, în plină stradă, s-a ales cu o trimitere în judecată. Bărbatul va fi judecat de către magistrații Judecătoriei Blaj pentru ultraj contra bunelor moravuri.
Dosarul a trecut de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară, în data de 21 mai 2025. Mai exact judecătorii au admis rechizitoriul făcut de procurori.
Fapta pentru care bărbatul va ajunge în fața magistraților, în data de 14 martie 2024. Ceea ce a făcut…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Vremea de weekend în Alba 23-25 mai: o zi caldă, apoi frig și câteva ploi și furtuni. Prognoza pe zile, în localități din județ

Vremea de weekend în Alba, 23-25 mai 2025. Va continua să fie cald și vineri, 23 mai, cu maxime de 23 de grade Celsius. Însă sâmbătă și duminică temperaturile scad, mai întâi la 18-19 grade și apoi la 13-14 grade Celsius.
Sunt anunțate ploi, mai ales vineri și duminică, iar în unele zone vor fi furtuni.
La munte, maximele vor varia între 13-14 și 7-9 grade. Va ploua în fiecare zi din weekend.
Vremea de weekend în Alba, 23-25 mai 2025
Vremea de weekend în Alba: Vineri,…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Zborurile spre Billund, Danemarca, RELUATE de pe Aeroportul Internațional Cluj-Napoca. VEZI de când

Ruta de la Cluj-Napoca spre Billund se redeschide, anunță compania aeriană Wizz Air.
Începând de astări, biletele pot fi achiziționate de pe website-ul și din aplicația mobilă a operatorului aerian ultra-low-cost, la prețuri începând de la 99,99 de lei.
Zborurile spre Billund, Danemarca, RELUATE de pe Aeroportul Internațional Cluj-Napoca
Compania aeriană a anunțat joi, 22 mai, redeschiderea rutei de la Cluj-Napoca către Billund, Danemarca. Zborurile vor fi…
Citește mai mult pe Cluj24.ro