Connect with us

EVENIMENT

Cum îți ia statul român BANI din buzunar la vânzarea/ cumpărarea unui apartament. PĂȚANIA unui clujean

Publicat

prima casa articol large.jpg

Goana pentru a astupa găurile din buget este în plină desfășurare. Statul nu mai știe de unde să scoată bani și umblă la taxe. Ce a fost anul trecut, anul ăsta nu mai e valabil. Ministrul de Finanțe apelează la tot felul de jonglerii pentru a stoarce bani de la contribuabili. Vânzările și cumpărările de locuințe sunt o vacă bună de muls, ca atare, din acest an s-au mărit taxele.

Dacă stai și aduni taxele pe care un român ajunge să le plătească la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

UPDATE. Tânăr de 24 de ani, dispărut din Florești. E căutat de Poliție și familie

Publicat

disparut floresti e1759504558539.jpeg






Secția 6 Poliție Rurală Florești a fost sesizată, vineri, despre faptul că în cursul aceleiași zi, Alexandru Span, în vârstă de 24 de ani, a plecat voluntar de la domiciliu din localitatea Florești, iar până în prezent nu s-a mai întors.

Semnalmente: înălțime 1,85 m, aproximativ 100 de kg, ochi căprui, păr brunet.

La momentul plecării acesta era îmbrăcat cu o pereche de pantaloni albaștri, adidași…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Alin Tișe și-a lansat o carte la un festival românesc din Spania. Mesajul său pentru românii din diaspora

Publicat

tise carte 2.jpeg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, și-a lansat, vineri, o carte la un târg românesc organizat în orașul Alcala de Henares din Spania. 

Tișe a fost la ”CultuRo – Festival de Carte și Arte al Românilor de Pretutindeni”, iar vineri și-a lansat primul volum, „Cezarul, Dumnezeu, Iubirea”, prezentat de directorul revistei ”Tribuna”, Mircea Arman.

Președintele CJ Cluj a făcut și o…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Oscarurile muzicii clasice vin pentru prima dată în România. Gala International Classical Music Awards 2027 la Cluj-Napoca

Publicat

3 2 e1759489158869.jpg






România intră pe harta marilor evenimente internaționale de muzică clasică. Filarmonica de Stat „Transilvania” va găzdui Gala International Classical Music Awards (ICMA), supranumite „Oscarurile muzicii clasice”, care va avea loc pe 9 aprilie 2027 la Cluj-Napoca, în noua Sală Héritage a Academiei Naționale de Muzică „Gheorghe Dima”.

Evenimentul ICMA va fi găzduit în Sala Héritage, un complex…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Petrișor Peiu (AUR): Domnule Ivan, în loc să faci pe opozantul de la masa Guvernului, suflecă-ți mânecile și apucă-te de treabă!

Publicat

peiu aur 2048x1536 1 e1759474418207.jpg






Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, îl acuză pe ministrul Energiei, Bogdan Ivan, că prin declarațiile sale publice a dublat prețul energiei electrice la termen pentru începutul anului 2026 și îi cere să își asume responsabilitatea guvernării, nu să joace rolul opozantului.

„Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, probabil că a dublat prețul energiei electrice la termen pentru trimestrul I al anului 2026 atunci…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe