Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO/ VIDEO: Cumplit accident într-o localitate din Suceava. Impact între o mașină și un tractor. Un tânăr, în stop cardio-respirator

Publicat

Un grav accident rutier s-a produs,  sâmbătă seară, pe raza localității Clit din județul Suceava. În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism și un tractor.

Un tânăr de 17 de ani și-a pierdut viața, iar un altul de 21 de ani a fost transportat la spital.

UPDATE 2: În ciuda eforturilor depuse de echipajele medicale, nu s-a mai putut face nimic pentru tânărul de 17  ani, fiind declarat decesul.

UPDATE: Potrivit ISU Suceava, șoferul autoturismului, de 21 de ani, a primit îngrijiri medicale, în ambulanța SMURD, apoi a fost transportat la spital, conștient și cooperant.

Un tânărul de 17 de ani, pasager în autoturism, a fost găsit de către echipajele de salvare inconștient. Acestuia i s-au aplicat manevre de resuscitare. În ciuda eforturilor depuse de medici, nu s-a mai putut face nimic pentru acesta, fiind declarat decesul.

Șoferul tractorului nu a fost rănit.

Potrivit ISU Suceava, din primele informații, un autoturism și un tractor au intrat în coliziune.

În mașină se aflau două persoane, iar una dintre acestea a fost grav rănită. Este vorba despre un tânăr de 17 de ani, care a suferit leziuni foarte grave, fiind în stare de inconștiență.

La fața locului au intervenit pompierii militari de la subunitățtile Rădăuți și Solca, cu două autospeciale cu accesorii pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, cu sprijinul unui echipaj SAJ.

Poliția efectuează cercetări pentru a stabilt cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs tragicul accident.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Președintele Ungariei, în vizită la Bonțida, Răscruci și Cluj-Napoca: „Inima Transilvaniei bate la Cluj-Napoca”

Publicat

principal.jpg






Președintele Ungariei, Tamás Sulyok, a petrecut, duminică, prima zi a vizitei sale private de trei zile în Transilvania la Bonțida, Răscruci și Cluj-Napoca, unde a vizitat obiective de patrimoniu cultural și religios, marcând sprijinul Ungariei pentru restaurarea și conservarea acestora.

Șeful statului maghiar, conform MTI,  și-a început ziua la Castelul Bánffy din Bonțida, supranumit „Versailles-ul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Definitivat 2026: calendarul examenului, în consultare publică. Înscrieri până în 10 octombrie. Când va fi proba scrisă

Publicat

criză de profesori calificați la matematică, științe, educație fizică și

Definitivat 2026: calendarul examenului a fost pus în consultare publică de către Ministerul Educației. Proba scrisă va fi în 14 iulie 2026. Candidații se vor putea înscrie până în 10 octombrie 2025.

Potrivit documentului aflat în consultare publică, inspecțiile de specialitate vor fi organizate până în 29 mai 2026.

La definitivat pot participa cadrele didactice cu cel puțin un an de vechime în învățământ. Dacă promovează examenul, acestea dobândesc titlul de profesor…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident la Alba Iulia: este implicat un autoturism. Intervin pompierii și echipaj de ambulanță

Publicat

accident la alba iulia: este implicat un autoturism. intervin pompierii

Accident la Alba Iulia, luni după-amiaza. Potrivit ISU Alba, este doar un autoturism implicat în evenimentul rutier.

Accidentul a fost semnalat pe strada Dr. Aurel Vlad.

Pompierii intervin pentru asigurarea măsurilor specifice, iar la fața locului s-a deplasat și echipaj de ambulanță.

 






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

U-BT Cluj-Napoca începe sezonul cu o echipă „flămândă după performanță”. Mihai Silvășan: Suntem acoperiți pe toate pozițiile

Publicat

u bt cluj napoca conferinta de presa.jpg






U-BT Cluj-Napoca pornește la drum într-un nou sezon competițional cu un lot refăcut și cu obiective clare, atât în Eurocup, cât și pe plan intern.

Antrenorul Mihai Silvășan s-a declarat extrem de mulțumit de achizițiile realizate în această vară și este convins că echipa sa are toate atuurile pentru a fi competitivă.

„Sunt foarte mulțumit de achizițiile pe care le-am făcut până în acest moment. 

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe