EVENIMENT
Curs BNR marți, 27 septembrie 2022. Cum se situează euro și dolarul în raport cu Leul
Cursul BNR a fost actualizat marți, 27 septembrie, de Banca Națională a României în jurul orei 13:00. Ca de fiecare dată, Impact.ro vă prezintă cotațiile principalelor valute internaționale, precum și cât au costat euro, dolarul american, lira sterlină și francul elvețian, în ultimele zile.
La ce valori au ajuns principalele valute
În data de 27 septembrie 2022, euro a crescut cu 0.0010 unități și a ajuns să valoreze 4.9437 de lei. Marți, pe data de 27 septembrie, dolarul american a crescut cu 0.0244 de unități, valorând nu mai puțin de 5.1379 de lei.
Marți, 27 septembrie, francul elvețian a înregistrat un plus de 0.0179 de unități, ajungând la valorea de 5.1954 de lei, în timp ce lira sterlină a crescut cu 0.0722 unități și a ajuns la 5.5513 de lei.
Curs BNR marți, 27 septembrie. Euro
1 euro =...
Citește mai mult pe impact.ro
Program Bazinul Olimpic Alba Iulia: Primăria Alba Iulia a anunțat programul de funcționare al Bazinului Olimpic în perioada sărbătorilor de iarnă.
Locația este închisă până în 4 ianuarie. Se redeschide luni, 5 ianuarie.
”Bazinul olimpic Alba Iulia este închis in perioada 24 decembrie – 4 ianuarie.Se va deschide luni 5 ianuarie 2026 la ora 7.00”, a anunțat primăria.
Vezi și PROGRAM magazine de Crăciun 2025: supermarketuri Lidl, Kaufland, Penny, Carrefour, Profi,...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO: Accident la Alba Iulia. Două mașini s-au lovit, în fața sediului Serviciului de Ambulanță Alba
Accident la Alba Iulia. Un accident s-a petrecut miercuri după-amiaza, pe Calea Moților din Alba Iulia. Sunt două mașini implicate.
Accidentul a fost semnalat în apropierea sediului Serviciului Județean de Ambulanță Alba.
În evenimentul rutier, potrivit unor cititori Alba24, sunt implicate un SUV BMW și un autoturism Opel Corsa.

Din primele date, nu sunt persoane rănite. Revenim cu amănunte.
...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Primul deces din cauza virusului gripal. Alertă epidemiologică: s-au înmulțit cazurile de îmbolnăviri
A fost comunicat primul deces înregistrat în acest sezon în România, la un caz de îmbolnăvire cu gripă. Ministerul Sănătății atenționează că în această perioadă, se înregistrează o intensitate crescută a activității gripale.
Este răspândire geografică extinsă a virusurilor gripale și a altor infecții virale respiratorii la nivelul întregii țări.
Cazul de deces a fost al unei paciente de 88 de ani, din județul Cluj. Aceasta avea și alte probleme medicale și nu...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
O femeie din Cluj, primul deces din cauza gripei din acest sezon. Peste 800 de cazuri raportate în județ, într-o săptămână
O femeie în vârstă de 88 de ani, din județul Cluj, a devenit miercuri prima victimă a virusului gripal în acest sezon rece. Femeia decedată era confirmată cu virus gripal de tip A, avea afecțiuni medicale preexistente și nu figura în Registrul Electronic Național de Vaccinări ca fiind vaccinată antigripal. Cazul vine într-un context îngrijorător pentru județul Cluj, care se află printre zonele cu cele mai multe...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
