Connect with us

EVENIMENT

Cutremur cu magnitudinea de 3,4 în Buzău, în prima zi din an

Publicat

Un cutremur cu magnitudinea 3.4 s-a produs sâmbătă, 1 ianuarie 2022, în zona seismică Vrancea.

Potrivit Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pămânului, cutremurul s-a produl la ora 15:07:16, în zona seismică Vrancea-Buzău.

Seismul cu magnitudinea 3.4 s-a produs la adâncimea de 140 de kilometri.

Cutremurul a avut loc în apropierea următoarelor oraşe: 67km E de Brașov, 82km NE de Ploiesti, 110km S de Bacau, 124km V de Braila, 124km V de Galați, 135km N de București, 152km NE de Pitești, 181km E de Sibiu, 192km SV de Iași și 199km N de Ruse.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Fostul ministru al Transporturilor, Răzvan Cuc, ARESTAT preventiv pentru 30 de zile. Ar fi intermediat o mită uriașă la RAR

Publicat

fostul ministru al transporturilor, răzvan cuc, arestat preventiv pentru 30

Tribunalul București a decis miercuri arestarea preventivă pentru 30 de zile a fostului ministru al Transporturilor Alexandru-Răzvan Cuc, într-un dosar în care este acuzat de DNA că ar fi intermediat o mită de peste un milion de lei pentru directorul general al Registrului Auto Român (RAR).

Aceeași decizie a fost luată și în cazul omului de afaceri Cătălin Daniel Bușe.

Procurorii susțin că, în cursul lunii septembrie, Regia Autonomă Registrul Auto Român a declanșat o...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Emil Boc, despre faptul că a lipsit de la evenimentele de 1 Decembrie: „Uneori trebuie să faci alegeri imposibile”

Publicat

emil boc ales primar 2.jpg






Primarul Clujului, Emil Boc, care a lipsit de la evenimentele organizate la Cluj-Napoca de Ziua Națională a României, a declarat miercuri, în ședința de Consiliu Local, că a absentat cu „bună-credință”.

Edilul nu a precizat unde s-a aflat atunci când a fost întrebat de un consilier local, însă a subliniat că tot ceea ce a făcut a fost în interes public.

Proiectele nu se pot finanța dacă stai doar la...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Mega înșelăciunea ”Contesa”, la Alba Iulia. Broker imobiliar, păcălit de o ”descendentă a unei familii nobiliare din Ungaria”

Publicat

ce se va întâmpla cu dobânzile la creditele ipotecare, la

Mega înșelăciunea ”Contesa”, la Alba Iulia: Un broker imobiliar a fost păcălit cu o sumă uriașă de bani și cu o casă, de o femeie care a pretins că este ”descendentă a unei familii nobiliare din Ungaria, cu o avere considerabilă ce ar include castele, afaceri în domeniul petrolier și comerț cu cereale”.

Parchetul de pe lângă Tribunalul Alba a anunțat miercuri că procurorul de caz a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale într-un dosar de înșelăciune care...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Legea privind plata pensiilor private, votată la Senat fără ”discriminările” reclamate de AUR

Publicat

o nouă emisiune fidelis de titluri de stat a fost

Proiectul Legii privind plata pensiilor private a fost votat, miercuri, cu majoritate de voturi, de plenul Senatului, prima cameră sesizată, pentru a-l armoniza conform deciziei obligatorii a Curții Constituționale a României.

Proiectul a fost adoptat fără prevederile atacate de AUR la Curtea Constituțională. Inițial, legea prevedea că bolnavii de cancer își pot retrage toți banii deodată de la Pilonul 2, dar AUR a atacat prevederea pe motiv de discriminare.

Curtea a decis, pe 25...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe