Connect with us

EVENIMENT

De la ce a izbucnit bătaia de pe strada Câmpului din Cluj-Napoca. Polițiștii, cercetări din oficiu pentru lovire

Publicat

Poliția Cluj a reacționat după imaginile surprinse pe strada Câmpului, unde un bărbat a fost lovit cu pumnii și picioarele în mijlocul drumului.

Potrivit IPJ Cluj, incidentul a fost semnalat printr-un apel la 112, sâmbătă, 22 martie, în jurul orei 18:15. Echipajele ajunse la fața locului au identificat un bărbat de 39 de ani, care a declarat că, în timp ce se afla la volan, un tânăr de 24 de ani i-ar fi lovit capota cu pumnul.

De la ce a pornit bătaia de pe strada Câmpului?

Din primele verificări, între cei doi ar fi izbucnit un conflict, iar aceștia s-au îmbrâncit reciproc.

„În data de 22 martie, în jurul orei 18:15, polițiștii au fost sesizați prin apel 112 cu privire la o posibilă stare conflictuală pe strada Câmpului din municipiul Cluj-Napoca.

Echipajul de poliție ajuns la fața locului a identificat un bărbat de 39 de ani, implicat într-un conflict. Acesta a relatat că, în timp ce se afla la volanul unui autoturism, o persoană de sex masculin i-ar fi lovit capota cu pumnul.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că persoana în cauză este un tânăr de 24 de ani. În acest context, cei doi s-ar fi îmbrâncit reciproc”, a transis IPJ Cluj.

Poliția s-a sesizat din oficiu

Cu toate că nu au fost depuse plângeri, polițiștii au deschis o anchetă din oficiu sub aspectul infracțiunii de lovire sau alte violențe.

„Pentru stabilirea cadrului legal necesar verificărilor, polițiștii au demarat cercetări din oficiu sub aspectul infracțiunii de lovire sau alte violențe.

Totodată, menționăm că, până la acest moment, nu au fost depuse plângeri prealabile”, a mai arătat IPJ Cluj.


Poliția Cluj a reacționat după imaginile surprinse pe strada Câmpului, unde un bărbat a fost lovit cu pumnii și picioarele în mijlocul drumului.

Potrivit IPJ Cluj, incidentul a fost semnalat printr-un apel la 112, sâmbătă, 22 martie, în jurul orei 18:15. Echipajele ajunse la fața locului au identificat un bărbat de 39 de ani, care a declarat că, în timp ce se afla la volan, un tânăr de 24 de ani i-ar fi lovit capota cu pumnul.

De la ce a pornit bătaia de pe…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Șapte tone de deșeuri, adunate de pe marginea drumul judeţean Luna-Luncani, la limită cu județul Alba

Publicat

dj 107f salubrizare 13.jpeg

Nu mai puțin de șapte tone de deșeuri atuncate pe marginea drumului DJ 107F, au fost strânse în urma unei acțiuni de salubrizare a Consiliului Județean Cluj.

Tonele de gunoaie au fost adunate de angajați ai Direcţiei de Administrare Drumuri Județene din cadrul Consiliului Judeţean Cluj, fiind folosite utilaje specifice colectării şi transportului de deşeuri.

Șapte tone de deșeuri, adunate de pe marginea drumul judeţean Luna-Luncani

Consiliul Judeţean Cluj a…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Incendiu pe raza localității Lunca Mureșului: O anexă gospodărească a fost cuprinsă de flăcări

Publicat

accident rutier la alba iulia, în apropiere de giratorul de

Un incendiu a izbucnit luni, 24 martie, în jurul orei 12.40, pe raza localității Lunca Mureșului din județul Alba. 

Din primele informații transmise de reprezentanții ISU Alba, incendiul se manifestă asupra unei anexe gospodărești.

La fața locului intervin pompierii cu trei autospeciale.

Misiunea pompierilor este în dinamică. Știre în curs de actualizare.







Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

28 de elevi din județul Alba s-au calificat la etapa națională a Olimpiadei de Religie. LISTA

Publicat

28 de elevi din județul alba s au calificat la etapa

28 de elevi din județul Alba s-au calificat la etapa națională a Olimpiadei de Religie, cultele Ortodox, Penticostal, Greco-Catolic și Romano-Catolic, Baptist și Adventist de ziua a șaptea.

Olimpiada de Religie – cultul Ortodox

Potrivit reprezentanților IȘJ Alba, etapa județeană a Olimpiadei de Religie – cultul Ortodox s-a desfășurat în data de 15 martie la Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” din Alba Iulia, fiind coordonată de inspector școlar Laura…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Daniel David: Democrația românilor între “daco-romani” și “daco-geți”, între „globaliști” și „izolaționiști”, între tot și toate

Publicat

daniel david ministru2.jpg

Clujeanul Daniel David, ministrul Educației și Cercetării, face câteva comentarii la început de campanie electorală pentru alegerile prezidențiale, care vor avea loc în luna mai.

Daniel David vorbește despre “țara noastră la început de campanie electorală în 2025”, din perspectivă psihoculturală, care, speră el, “ne apropie ca români, pentru o competiție corectă în beneficiul țării”.

Daniel David: Dincolo de polarizările dintre noi, trebuie să avem…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe