ACTUALITATE
Descinderi ale polițiștilor din Satu Mare. Exploatatorii de lemne, în vizor

Controale ale Poliției, în județul Satu Mare, unde polițiștii au descins la o societate comercială și la un ocol silvic din județ, aplicând amenzi de 6000 de lei și confiscând peste 200 de metri cubi de lemne.
Potrivit site-ului portalsm.ro, care citează IPJ Satu Mare, descinderile au fost făcute de polițiștii Serviciului de Ordine Publică, în cursul zilei de joi.
„Astfel, au fost aplicate 2 sancțiuni contravenționale, în valoare de 6 000 de lei, fiind dispusă confiscarea valorică a 246,66 mc de material lemnos”, arată sursa citată.
ACTUALITATE
O măsură deschide larg calea românilor către băuturile contrafăcute. Creșterea accizei închide producătorii locali

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Poliţiştii de frontieră botoșăneni au îndepărtat de pe suprafața râului Prut, aproximativ 1200 metri de plase de pescuit.

Citește mai mult pe Botosani24.ro