Connect with us

EVENIMENT

Dezvăluirile doctorului Mencinicopschi: Noua Ordine Alimentară!

Publicat

mencinicopschi sursa facebook
sursa foto: Facebook

Regretatul profesor dr. Mencinicopschi dezvăluia în cartea sa „Noua ordine alimentară. Şi noi ce mai mâncăm?”, modul în care unele alimente pot fi modificate. Astfel aflăm că, deși noi depunem eforturi pentru un stil de viaţă sănătos, acestea pot fi în zadar…

Cauza? Producătorii care „alterează” alimentele. Iar așa preparatele pe care le considerăm sănătoase se pot transforma într-un real pericol din cauza aditivilor.

Profesorul Mencinicopschi ne îndrumă să evităm următoarele alimente: orezul alb cu carne, cartofii prăjiţi, prăjiturile şi hamburgerii.

rofesorul demască în cartea sa „Noua ordine alimentară. Și noi ce mai mâncăm?”, modul în care anumite alimente pot fi modificate. Astfel, laptele se modifică prin adaosul de apă, prin extragerea grăsimilor si prin combinarea diferitelor tipuri de lapte.

Unii furnizori obişnuiesc să ascundă defectele sau să prevină alterarea cu ajutorul conservanţilor sau al substanţelor de neutralizare.

Citește articolul complet în ziarul Puterea.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Protest al studenților la Alba Iulia și în alte orașe din țară, la începutul anului universitar. Care sunt nemulțumirile

Publicat

protest al studenților la alba iulia și în alte orașe

Studenții vor protesta luni, 29 septembrie, la Alba Iulia și în alte orașe din țară, la începutul anului universitar. Aceștia nu sunt de acord cu măsurile de austeritate impuse de Guvern.

”Ne împotrivim măsurilor de austeritate impuse prin Legea nr. 141/2025 și O.U.G. 156/2024, care îngrădesc accesul la un sistem de învățământ echitabil pentru toate categoriile de studenți și afectează în mod direct calitatea învățământului din România.

În ciuda tuturor…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Oamenii organizați și responsabili trăiesc mai mult, arată un nou studiu. Voi cum sunteți?

Publicat

oameni.jpg






Oamenii „conștiincioși” au un risc cu 15% mai mic de mortalitate față de cei neglijenți, reiese dintr-un studiu făcut pe 22.000 de participanți.

Cercetătorii de la Universitatea din Limerick (Irlanda), citați de Mediafax, au analizat cinci trăsături esențiale de personalitate și au urmărit mortalitatea participanților între 6 și 28 de ani.

Rezultatele, publicate în Journal of Psychosomatic Research,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

UPDATE. Incendiu la trei garaje din cartierul Zorilor. Nicio mașină nu era înăuntru

Publicat

incednuu zorilor.jpeg






Un incendiu a izbucnit duminică dimineață pe strada Tatra din cartierul clujean Zorilor fiind afectate de flăcări trei garaje, fără mașini înăuntru.

”Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin pentru a lichida un incendiu izbucnit la mai multe garaje situate pe strada Tatra din municipiul Cluj-Napoca.

La fața locului s-au deplasat trei autospeciale, una fiind trimisă în sprijin de la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Mașini sechestrate de autorități, scoase la licitație. De la autoturisme de 1.500 de euro la bolizi de zeci de mii de euro

Publicat

foto: mașini sechestrate de autorități, scoase la licitație. de la

Mașini sechestrate de autorități, scoase la licitație de o agenție a Ministerului Justiției. Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate (ANABI), agenția Ministerului Justiției care administrează bunurile sechestrate în anchetele penale, scoate la vânzare mai multe mașini în perioada următoare.

Autoturismele sunt evaluate la sume cuprinse între 1.500 și 72.000 de euro.

Vezi și FOTO Chilipir de la ANAF: Maserati din 2017, vândut de Fisc la preț de Dacia…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe