Connect with us

EVENIMENT

Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție din Galați. Ambii șoferi au fost răniți

Publicat

Arhivă Foto

Doi bărbaţi din Galaţi au ajuns la Spitalul Judeţean de Urgenţă din localitate, după ce au fost răniţi în urma coliziunii dintre autoturismele pe care le conduceau, informează, vineri, Inspectoratul de Poliţie al Judeţului (IPJ) Galaţi.

Potrivit sursei citate, poliţiştii Biroului Rutier Galaţi au fost sesizaţi prin apelul de urgenţă 112 cu privire la producerea unui accident rutier, pe strada Traian, din municipiul Galaţi, soldat cu rănirea a două persoane.

La faţa locului, poliţiştii au constatat că accidentul, în care au fost implicate două autoturisme, s-ar fi produs pe fondul neacordării de prioritate, la pătrunderea în intersecţie, cele două autovehicule intrând în coliziune.

În urma impactului, a rezultat rănirea celor doi conducători auto, care au fost transportaţi la spital, unde au rămas internaţi pentru îngrijiri medicale.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările în care s-a produs incidentul.

AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Un copac pus la pământ de vânt, pe o stradă din Alba Iulia

Publicat

un copac pus la pământ de vânt, pe o stradă

Un arbore a căzut la pământ, vineri, 27 iunie, în jurul orei 13.00, pe strada Lalelelor din Alba Iulia, în urma furtunii ce a avut loc. 

Este al doilea copac care a căzut pe o stradă din oraș din cauza vântului puternic.

La fața locului intervin pentru degajarea copacului pompierii din Alba Iulia.

Misiunea pompierilor este în dinamică. Știre în curs de actualizare.







Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Doi tineri din Alba, dintre care unul minor, au fost REȚINUȚI de polițiști după o bătaie pe stradă

Publicat

bătaie între doi frați din berghin. Și au împărțit pumni după

Doi tineri din Alba Iulia au fost reținuți de polițiști după ce s-ar fi bătut în plină stradă și au tulburat liniștea publică.

Potrivit IPJ Alba, la data de 26 iunie 2025, polițiștii de investigații criminale din Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de doi tineri, de 21 și 17 ani, ambii din Alba Iulia.

Cei doi sunt cercetați pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Din…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

PREZENTARE VIDEO. Au început lucrările de proiectare și procedurile de expropriere la tronsonul 2 al centurii metropolitane

Publicat

centura metropolitana lot 2 si 3 9.png

Primarul Emil Boc a anunțat demararea lucrărilor de proiectare și a procedurilor de expropriere pentru tronsonul 2 al centurii metropolitane a Clujului. Într-o prezentare video, edilul a explicat stadiul actual al proiectului.

Au început lucrările de proiectare și procedurile de expropriere la tronsonul 2 al centurii metropolitane, a anunțat primarul Emil Boc, vineri.

„Dragi clujeni, lucrăm la proiectarea tronsonului 2 al centurii metropolitane a Clujului. Fac precizarea…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Atenționare Cod Galben de inundații în Alba și alte zone din țară, până sâmbătă, 28 iunie. Județele vizate

Publicat

atenționare cod galben de inundații în alba și alte zone

Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis atenționare Cod Galben de inundații pentru Alba și alte județe din țară, valabilă până sâmbătă, 28 iunie.

Având în vedere prognoza meteorologică pentru următoarele 24 de ore, se pot produce scurgeri importante pe versanţi, torenţi şi pâraie, viituri rapide pe râurile mici cu posibile efecte de inundaţii locale, potrivit INHGA.

Vezi Avertizări Cod Portocaliu de furtuni în Alba și alte județe din…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe