EVENIMENT
Doi șoferi răniți după impactul dintre două autoturisme, în județul Constanța
Un accident rutier a avut loc duminică pe DJ391, în județul Constanța. Două persoane au fost rănite în urma impactului dintre două autoturisme.
Polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ391.
Polițiștii au constatat că impactul s-a produs între două autoturisme, conduse de o femeie, de 35 de ani, respectiv un bărbat, de 68 de ani.
În urma impactului a rezultat rănirea celor doi șoferi.
În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
EVENIMENT
Lista telefoanelor pe care nu va mai funcționa WhatsApp în 2026. Sunt vizate modele de iPhone, Samsung, Huawei, HTC și LG
Lista telefoanelor pe care nu va mai funcționa WhatsApp în 2026: aplicația nu va mai fi disponibilă pe mai multe modele mai vechi de iOS și Android.
Scopul acestei decizii este de a prioritiza securitatea și de a îmbunătăți performanța aplicației.
Dispozitivele cu sisteme de operare mai vechi decât iOS 15.1 și Android 5.0 vor fi...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Gerul Bobotezei în Alba: Vine frigul de joi, cu diferențe uriașe între temperaturile reale și cele resimțite
Gerul Bobotezei în Alba: Mercurul din termometre se prăbușește joi. Se vor înregistra temperaturi foarte scăzute în tot județul, cu diferențe foarte mari între valorile indicate de aparatele de măsurat și cele resimțite de persoanele aflate afară. Temperatura reală este o valoare obiectivă, pe când temperatura resimțită este calculată și în raport cu alți factori, cum ar fi vântul. În paralel, va continua să ningă în unele zone și se va înregistra polei.
La Alba...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Fundașul central român Andrei Coubiș, crescut de celebra academie a AC Milan, a ajuns în România, semnând cu Universitatea Cluj sub formă de împrumut până la finalul sezonului.
Conform surselor de la Fanatik, gruparea ardeleană are și opțiunea de a-l achiziționa definitiv de la clubul italian.
Coubiș, care în trecut a fost împrumutat la Sampdoria în Serie B, nu a reușit să adune minute în tricoul...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Când viața învinge boala. Povestea Paulei, studenta cu dizabilități din Cluj, care a reușit să scrie 2 cărți
Există povești care nu doar emoționează, ci zguduie și rescriu percepții. Povești care nu cer compasiune, ci respect. Povești care demonstrează că, în fața voinței omului, medicina poate calcula ore, dar nu poate determina destin. Povestea Paulei Elena Briciu aparține acestei categorii rare.
La 27 de ani, Paula este studentă la Cluj, autoare a două volume de poezii, deținătoare a trei premii literare și un...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
