EVENIMENT
Două persoane rănite după impactul dintre două autoturisme, pe DN 66 în județul Hunedoara
Un accident rutier a avut loc duminică după-amiaza, pe DN 66, în zona Dealul Hațegului, județul Hunedoara. Două persoane au fost rănite după impactul dintre două autoturisme.
Poliția Orașului Hațeg a fost sesizată prin apel la 112 cu privire la faptul că pe DN66, în zona „Dealul Hațegului”, a avut loc un accident rutier.
Potrivit IPJ Hunedoara, în urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că un bărbat de 52 de ani, din municipiul Deva, în timp ce conducea un autoturism din direcția Simeria-Hațeg, nu adaptat viteza de deplasare, a părăsit sensul de mers și a intrat în coliziune cu autoturismul care circula din sens opus, fiind condus de un bărbat de 62 de ani,din municipiul București.
În urma impactului, a rezultat rănirea ușoară a celor doi conducători auto, care au fost transportați la spitalul din Hațeg.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
EVENIMENT
Trei deținuți ai Penitenciarului Aiud, trimiși în judecată după ce au bătut un coleg de celulă. Cazul, vechi de mai bine de 5 ani
Trei foști deținuți ai Penitenciarului Aiud au fost trimiși în judecată la mai bine de cinci ani de la comiterea unei fapte penale chiar în interiorul închisorii. Mai exact au fost trimiși în judecată după ce au bătut și înțepat cu un cuțit un alt deținut.
În urmă cu șapte luni, magistrații Judecătoriei Aiud au decis să închidă dosarul față de doi dintre inculpați, iar pe al treilea să îl condamne la o amendă penală de 2000 de lei. Însă procurorii au făcut…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Comunicat lansare proiect CONSERVARE-RESTAURARE BISERICA ”ADORMIREA MAICII DOMNULUI” ZLATNA Cod SMIS: 335807
EVENIMENT
Doctoriță din Cluj, găsită moartă în casa sa din Franța. Cadravrul era carbonizat. Fiul ei de 22 de ani, suspectat că a ucis-o
O doctoriță originară din Cluj-Napoca a fost găsită moartă în urmă cu câteva zile în casa sa din localitatea Molsheim din Franța, cadavrul său fiind carbonizat. Anchetatorii îl suspectează pe fiul femeii, în vârstă, de 22 de ani, că și-a ucis mama. Acesta a dispărut și este căutat de polițiști, scrie ziarul francez L ‘Alsace.
Simona Boilă era un cardiolog român în vârstă de 56 de ani, iar fiul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
DIICOT Alba Iulia a confiscat 11 plante de cannabis. Cel care le-a crescut le folosea pentru a-și trata durerile articulare
Un bărbat din Alba Iulia a scăpat de orice interacțiune cu DIICOT și instanțele de judecată după ce în urmă cu aproape doi ani anchetatorii au descoperit că creștea câteva plante de cannabis.
La doi ani de la descoperire și anchetatorii au decis că confiște plantele care se aflau în camera de probe. Mai exact un proces s-a desfășurat pe rolul Tribunalului Alba, iar în data de 30 octombrie a primit o decizie.
Asta după ce în iulie 2025 a scăpat de acuzații, dosarul…
Citește mai mult pe Alba24.ro


