Connect with us

EVENIMENT

Două persoane, soţ şi soţie, decedate într-un accident grav, pe DJ 504 B, judeţul Teleorman

Publicat

accident autostrada

Doi vârstnici au murit joi, într-un grav accident, care s-a petrecut în judeţul Teleorman, în urma evenimentului rutier autoturismul luând foc şi arzând în totalitate.

Din primele cercetări, şoferul era un bărbat în vârstă de 84 de ani, cunoscut cu afecţiuni cardiace.

"Un bărbat de 84 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 504 B, din direcţia Drăgăneşti către Sfinţeşti, din cauze medicale, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare şi s-a izbit de un cap de pod. Conducătorul auto se afla în autoturism împreună cu soţia sa, în vârstă de 79 de ani, şi au fost scoşi afară de martorii oculari înainte de izbucnirea incendiului, autoturismul arzând în totalitate. Ambele persoane au decedat", a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Teleorman, Teodora Dragole.

Pompierii au reuşit să stingă incendiul, însă echipajele de prim ajutor care au ajuns la faţa locului nu au mai putut face nimic pentru cele două persoane din autoturism. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

De la 1 ianuarie 2026, toți comercianții sunt obligați să accepte plata cu cardul sau prin aplicații. Ce amenzi riscă

Publicat

când intră pensiile pe card în alba. anunțul casei județene

De la 1 ianuarie 2026, toți comercianții sunt obligați să accepte plata cu cardul. De la începutul anului 2026, operatorii economici furnizori de servicii de utilitate publică, instituțiile publice și persoanele fizice sau juridice prevăzute în Registrul Comerțului sunt obligați să accepte plăți cu cardul prin terminal POS sau alte soluții moderne, inclusiv aplicații care permit plăți electronice.

Prin noile reglementări se elimină pragul de 50.000 lei încasări în numerar...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ad Libitum Voices, concert de Crăciun în trei la Cluj-Napoca. Tibi Simu s-a retras din trupă

Publicat

adlv e1765959665282.jpg






Trupa clujeană Ad Libitum Voices organizează, vineri, 19 decembrie, de la ora 20, concertul de Crăciun la Cinema-Teatru ”Florin Piersic” Cluj-Napoca într-o nouă formulă, în trei. Asta deoarece, după mai bine de un deceniu de prietenie, muzică și mii de momente trăite împreună pe scenă, Tiberius ”Tibi” Simu se retrage din motive medicale.

„Tibi rămâne pentru totdeauna parte din familia noastră. Am...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Prețul mediu al unui metru cub de lemn va crește cu peste 60%, în 2026. Proiect, la Ministerul Mediului

Publicat

prețul mediu al unui metru cub de lemn va crește

Prețul mediu al unui metru cub de lemn va crește cu peste 60%, în 2026. Prețul mediu al unui metru cub de lemn urmează să crească de la 164 lei/mc la 272 lei/mc începând cu 1 ianuarie 2026, potrivit unui proiect de OUG inițiat de Ministerul Mediului. 

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a publicat pe 15 decembrie în dezbatere un proiect de OUG pentru aprobarea preţului mediu al unui metru cub de lemn.

Potrivit notei de fundamentare, prețul mediu al unui metru cub de lemn...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

18 decembrie: Ziua Minorităților Naționale. România este casă pentru 20 de etnii care trăiesc în pace

Publicat

18 decembrie: ziua minorităților naționale. românia este casă pentru 20

Ziua Minorităților Naționale din România este marcată anual la 18 decembrie și reprezintă un prilej de recunoaștere a diversității etnice, culturale, lingvistice și religioase care a contribuit la formarea și dezvoltarea societății românești.

Această zi a fost instituită pentru a promova respectul, dialogul intercultural și conviețuirea pașnică dintre populația majoritară și cele 20 de minorități naționale recunoscute oficial în România, printre care se numără...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe