Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO: Două victime după coliziunea dintre un autoturism și un TIR pe E 70 în județul Mehedinți

Publicat

acc 2 e 70 mehedinti

Un accident rutier a avut loc, joi după-amiază pe  E70, în județul Mehedinți. Două persoane au fost transportate la spital după impactul dintre un TIR și o mașină.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române informează că pe E 70, Centura Ocolitoare a municipiului Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, a avut loc un accident rutier.

UPDATE: Precizările ISU Mehedinți:

„Joi după-amiază, trei echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Drobeta Turnu Severin au intervenit cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD la un accident rutier, produs pe centura ocolitoare a municipiului Drobeta Turnu Severin.

Citește și Trei persoane au ajuns la spital în urma unui accident pe DN 57 în Mehedinți. Trafic BLOCAT

La locul evenimentului a fost mobilizat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță.

În accident au fost implicate două autovehicule: un autotren și un autoturism.

acc1 mehedinti e 70

La sosirea salvatorilor, o persoană se afla blocată în autoturism și a fost nevoie de intervenția echipajului de descarcerare pentru extragerea acesteia.

Cu ajutorul accesoriilor din dotare, pompierii au descarcerat victima, un bărbat în stare gravă, pe care l-au predat echipajului SAJ.

acc3 mehedinti e70

Cea de-a doua victimă, un bărbat, în vârstă de circa 30 de ani, a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la paramedicii SMURD, ulterior fiind transportat, în stare de conștiență, la spital.”

Au fost implicate un autotren și un autoturism.

În urma coliziunii, două persoane din autoturism au suferit leziuni, fiind transportate la spital.

acc mehedinti e 70

Traficul rutier este oprit pe ambele sensuri pentru aproximativ 30 de minute.

Citește Romania24.ro pe Google News

 

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

DSVSA Alba: Alimentele vândute online, dar produse în spații neînregistrate, pot pune în pericol sănătatea. Recomandări

Publicat

inspectorii dsvsa fac verificări în județul alba. unde sunt derulate

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Alba avertizează consumatorii cu privire la riscurile asociate achiziționării de produse alimentare comercializate în mediul online, în special pe rețelele de socializare, de către persoane fizice neautorizate.

În fiecare an, în perioada premergătoare sărbătorilor, crește numărul produselor alimentare promovate pe internet. Totuși, nu toți cei care le comercializează sunt înregistrați sanitar-veterinar…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

21 noiembrie: Intrarea în Biserică a Maicii Domnului – Vovidenia. Prima zi cu dezlegare la pește din Postul Crăciunului

Publicat

21 noiembrie: intrarea în biserică a maicii domnului – vovidenia.

Sărbătoarea Intrării în biserică a Maicii Domnului din 21 noiembrie, numită în popor și Vovidenia sau Ovedenia, este prima mare sărbătoare din Postul Crăciunului și una dintre cele mai vechi tradiții creștine dedicate Fecioarei Maria.

Sărbătoarea amintește faptul aducerii în biserica Legii vechi, adică în templul din Ierusalim, a copilei de trei ani, care avea să fie Maica Domnului Iisus Hristos.

În Calendarul Ortodox 2025, ziua este marcată cu cruce roșie și este…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cine îl ține în brațe pe Răzvan Ciortea de la PSD Cluj? Deputatul, în cercul lui Vasile Dîncu și Ioan Varga de la CFR

Publicat

ciortea.jpg






Actualul deputat Răzvan Iulian Ciortea, pornit pe cărările politicii din Turda, a înregistrat în ultima perioadă o carieră fulminantă în PSD Cluj, filială care l-a propulsat în trei demnități importante ale statului: prima, cea de subprefect, reprezentant al Guvernului în teritoriu, și, ulterior, de senator și deputat.

Potrivit CV-ului oficial, care lipsește de pe site-ul Camerei Deputaților, dar care a fost…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Primăria Alba Iulia își face firmă de transport public local. Va avea un administrator din societatea civilă și trei consilieri

Publicat

mai puține curse cu autobuzul la alba iulia. modificări în

Primăria Alba Iulia demarează procedura prin care vrea să își facă propriul serviciu de transport public local. Mai exact să renunțe la contractul cu STP și să internalizeze serviciul.  

Drept urmare, în următoarea ședință de Consiliu Local, în data de 26 noiembrie, pe ordinea de zi este menționat proiectul de înființare a societății ALBA IULIA TRANSPORT LOCAL SRL.

Mai pe scurt Consiliul Local Alba Iulia va vota înființarea unui SRL care va administra serviciul de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe