ACTUALITATE
Dragoş Tescan (‘U’ Cluj) – Îmi pare rău de suporterii lui Dinamo

Jucătorul Dragoş Tescan a afirmat, la finalul partidei în urma căreia formaţia sa, Universitatea Cluj, a promovat în Liga I de fotbal, că îi pare rău de suporterii dinamovişti şi de faptul că un club cu tradiţie a retrogradat.
„Era clar că o să fie un meci de luptă, de uzură. Îmi pare rău de aceşti suporteri ai lui Dinamo, îmi pare rău ca un club cu tradiţie să retrogradeze în Liga a II-a, dar cu siguranţă vor reveni mai puternici”, a afirmat Tescan la DigiSport.
Mijlocaşul este convins că echipa sa va face faţă cu brio în Liga I în următorul sezon competiţional.
„Cred că ce a fost mai greu a fost anul acesta, a fost presiune mare. Cred că vom face faţă cu brio în Liga I. Cred că vor mai veni alţi jucători care vor întări lotul şi aşteptăm Derby-urile”, a completat jucătorul clujean.
Universitatea Cluj, care a încheiat sezonul pe locul al treilea în play-off-ul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Botoșani: Constructor desemnat pentru Linia Electrică Aeriană de 400 KV care va traversa sudul județului

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Botoșani: Festivitatea de deschidere a Olimpiadei Naționale de Matematică, ediția a LXXV-a, dedicată elevilor din clasele IX-XII

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro