ACTUALITATE
Drumul ”problemă” de la Oașa la Poarta Raiului trece la Primăria Șugag. Romsilva și-a dat avizul. Ce spune primarul comunei
Veste bună pentru turismul din Alba. Consiliul de Administrație al Regiei Naționale a Pădurilor a dat aviz favorabil pentru trecerea drumului forestier din domeniu public al statului și din administrarea instituției, în domeniul public al comunei Șugag.
Primarul din Șugag, Constantin Jinar, a declarat pentru Alba24 că a primit documentul pe care l-a așteptat cu nerăbdare și spune că pasul următor este o hotărâre de guvern prin care drumul să fie preluat de comună.
Trecerea se va face cu titlu gratuit. În toal este vorba despre 15,4 kilometri.
Potrivit…
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
Accident la Dorohoi: O mașină s-a izbit de un stâlp de electricitate. Pompierii chemați de urgență
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Șofer prins circulând cu 122 km/h, amendat cu 4.050 de lei și cercetat după ce a încercat să ofere MITĂ polițiștilor la Darabani
Citește mai mult pe Botosani24.ro

