Connect with us

ACTUALITATE

Echipa feminină de tenis de masă a României, la Cupa Mondială de la Tokyo

Publicat

Echipa feminină a României va participa, în perioada 6-10 noiembrie, la Cupa Mondială de tenis de masă de la Tokyo.

Echipa României, campioana europeană en titre, va evolua în Grupa C, alături de Taiwan şi Vanuatu. Partida cu Taiwan va avea loc miercuri, iar meciul cu Vanuatu e programat joi. Primele două clasate se califică în sferturi.

Lotul echipei României este alcătuit din Elizabeta Samara, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Szocs şi Adina Diaconu, care sunt însoţite de antrenorul principal Viorel Filimon şi secundul Elena Sebe.

„Ne dorim foarte mult o medalie, toate suntem pregătite. Ar fi frumos să luăm şi o medalie aici şi să terminăm anul foarte frumos, pentru că la toate categoriile au fost rezultate extraordinare. E bine că avem Cupa Mondială în Tokyo. O să ne obişnuim cu mesele pe care vom juca la Olimpiadă şi vom juca împotriva aceloraşi adversare de la Olimpiadă, aşa că trebuie să ne concentrăm să le prindem tactica pentru a reuşi să aducem o medalie la Olimpiadă pentru Romania. E important să avem înainte de Olimpiadă un concurs în Tokyo, să ne pregătim şi să ştim cum sare mingea”, a declarat Bernadette Szocs într-un comunicat remis AGERPRES.
AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Satul cu cei mai mulți copii din România, exemplu de solidaritate: Târg de Crăciun la Școala Gimnazială Nr. 2 Tudor Vladimirescu

Publicat

satul cu cei mai mulți copii din românia, exemplu de

Publicitate

În satul Tudor Vladimirescu, din comuna Albești – cunoscut drept satul cu cei mai mulți copii din România – spiritul Crăciunului a prins viață prin ochii, vocile și inimile elevilor de la Școala Gimnazială Nr. 2. Pe 15 decembrie 2025, școala a fost gazda Târgului caritabil de Crăciun, ajuns la cea de-a treia ediție, o activitate care a devenit deja o tradiție a comunității.

Cuprinși de emoția sărbătorilor de iarnă, elevii claselor a VII-a…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Senatorul Cătălin Silegeanu: „Astăzi s-a văzut limpede cum funcționează puterea”

Publicat

senatorul cătălin silegeanu: „astăzi s a văzut limpede cum funcționează puterea”

Publicitate

Respingerea moțiunii de cenzură împotriva Guvernului, într-o perioadă marcată de presiuni economice și sociale intense pentru populație și mediul de afaceri, echivalează cu acceptarea „falimentării României”, afirmă senatorul Cătălin Silegeanu după votul din Parlament.

„Astăzi s-a văzut limpede cum funcționează puterea atunci când este pusă în fața propriilor eșecuri. Dintr-un Guvern care a împins România spre taxe mai mari, datorii…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

236 de locuri de muncă disponibile la Botoșani. LISTA comunicată de AJOFM

Publicat

peste 350 de locuri de muncă disponibile la botoșani. lista

Publicitate

Doar 236 de locuri de muncă sunt libere în această săptămână la nivelul județului Botoșani. Datele au fost centralizate de AJOFM Botoșani de la agenții economici și făcute publice la începutul acestei săptămâni.

Iată și lista completă cu locurile de muncă comunicate de AJOFM Botoșani:

DENUMIRE JOB DENUMIRE ANGAJATOR ADRESA ANGAJATOR
SEF BIROU COMERT CU RIDICATA SI CU AMANUNTUL POWERLINE SRL STR. C. NAŢIONALĂ, Nr. 99, MUN. LOC. BOTOSANI,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Încă puțin și sunt gata: Lucrările la pistele pentru biciclete din Bucecea au intrat în etapa de asfaltare

Publicat

Încă puțin și sunt gata: lucrările la pistele pentru biciclete

Publicitate

Lucrările de asfaltare la pistele pentru biciclete din orașul Bucecea au intrat într-o nouă etapă, odată cu demararea intervențiilor la stratul final de asfalt. Investiția face parte dintr-un proiect finanțat din fonduri europene, derulat de administrația locală, cu scopul de a îmbunătăți infrastructura urbană și de a încuraja mobilitatea alternativă.

Primarul orașului Bucecea, Angel Gheorghiu, a anunțat că, în această perioadă, se…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe