Connect with us

ACTUALITATE

Emil Boc îl susține pe clujeanul Sabin Sărmaș la conducerea Ministerului Digitalizării

Publicat

sabin sarmas.jpg

Două nume au rămas în cursa pentru conducerea ministerului Digitalizării, condus acum în formulă de interimat de către ministul Energiei: Robert Sighiartău și clujeanul Sabin Sărmaș.

Primarul Emil Boc a declarat, vineri, că deputatul clujean Sabin Sărmaș este o resursă valoroasă a PNL, care a confirmat în pozițiile publice ocupate până acum.

Acesta este ca formare inginer și este antreprenor în domeniul IT. Până în acest an a ocupat și funcția de președinte, cu rang de secretar de stat, al Autorității pentru Digitalizarea României.

”Dar suntem realiști că decizia se ia la nivelul partidului, iar premierul României are ultimul cuvânt”, a mai spus Emil Boc.

În acest context, Emil Boc a mai arătat și că nu îi place când se dau sfaturi premierului României prin Facebook.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News.

 

Vezi mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Un tânăr de 26 de ani, din Prăjeni, a ieșit la plimbare cu un autoturism neînmatriculat. Polițiștii din Flămânzi i-au stricat planurile

Publicat

acțiune a polițiștilor din botoșani pentru siguranța rutieră

Publicitate

Luni, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Flămânzi au oprit pentru control, pe Drumul European DE 58, în orașul Flămânzi, un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani, din comuna Prăjeni.

 

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că autoturismul pe care îl conducea avea numerele de înmatriculare provizorii expirate din luna ianuarie 2026. Mai mult decât atât, nu era asigurat cu poliță RCA obligatorie.

 

Acesta a fost...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Un tânăr de 21 de ani, din Dorohoi, i-a sfidat pe polițiști și a dat o raită cu mașina pe Bulevardul Victoriei din oraș

Publicat

amplă acțiune a polițiștilor și jandarmilor, la dorohoi. zeci de

Publicitate

Luni, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi au oprit pentru control, pe Bulevardul Victoriei din municipiul Dorohoi, un autoturism condus de un tânăr de 21 de ani, din aceeași localitate.

 

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta are exercitarea dreptului de a conduce autoturisme suspendată, din luna ianuarie.

 

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere fără permis.

...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Comunicat de presă: Guvernul „Austeritate” cu cinci vicepremieri, criticat virulent de Cătălin Silegeanu în Senat

Publicat

comunicat de presă: guvernul „austeritate” cu cinci vicepremieri, criticat virulent

Publicitate

Senatorul Cătălin Silegeanu a criticat dur, luni, în plenul Senatul României, decizia Guvernului de a funcționa cu cinci vicepremieri, acuzând Executivul că vorbește despre austeritate, dar își mărește propria structură de putere.

Declarația vine după ce Senatul a votat legea care oficializează structura Guvernului cu cinci vicepremieri. Parlamentarul a atras atenția că noua formulă reprezintă un record negativ și o dovadă că partidele din...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Tânăr de 34 de ani, din municipiul Botoșani, băgat după gratii pentru trafic de droguri de mare risc

Publicat

mandate europene executate de către polițiștii botoșăneni. doi bărbați din

Publicitate

Luni, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri au identificat un tânăr, de 34 de ani, din municipiul Botoșani, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de către Tribunalul Botoșani.

 

Acesta a fost condamnat la 4 ani și 8 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.

 

Tânărul a fost depistat în localitatea de domiciliu,...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe