Connect with us

EVENIMENT

EXCLUSIV. Olimpicii Clujului. Mădălina Amăistroaie (tir cu arcul): Îmi doresc o MEDALIE la Paris

Publicat

„Arcaşul priceput, dacă nu nimereşte ţinta, nu dă vina pe arc sau pe săgeţi, ci caută în sine însuşi pricina; şi nici nu-şi pierde, numai pentru atâta lucru, buna dispoziţie şi voioşia”, spunea Ecaterina a II-a. Alăturarea femeie-arc nu este deloc întâmplătoare. Asta pentru că România are o reprezentantă la proba de tir cu arcul de la JO Paris 2024.

Mădălina Amăistroaie este din Rădăuți, jud. Suceava și practică tirul cu arcul de la 12 ani….

EVENIMENT

Spania este noua campioană a Europei! Meciul cu Anglia s-a încheiat cu scorul 2-1

Publicat

Turneul EURO 2024 a ajuns la final duminică, 14 iulie, iar Spania a fost încoronată campioană europeană, în urma meciului cu Anglia, scor 2-1.

Spania este noua campioană europeană la fotbal, după o victorie în finala cu Anglia. La finalul celor 120 de minute de joc, plus prelungiri, scorul a fost 2-1.

Golurile au fost marcate de Nico Williams (minutul 47) și de Mikel Oyarzabal (minutul 86) pentru Spania și de Cole Palmer (minutul 73) pentru Anglia.

Citește mai departe

EVENIMENT

Prognoza meteo pe patru săptămâni. Când scăpăm de caniculă, la Cluj?

Publicat

Meteorologii au publicat prognoza până în 12 august. La nivel național, temperaturile se vor menține peste limitele normale pe tot parcursul următoarei luni.

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a publicat estimările meteorologice pentru intervalul 15 iulie 2024 – 12 august 2024.

Potrivit prognozei meteo, temperaturile se vor păstra peste valorile normale pentru acest interval în cele patru săptămâni, cu ploi deficitare la începutul intervalului și…

EVENIMENT

VIDEO FOTO. CFR Cluj – Dinamo, 3-2. Clujenii revin în repriza a doua și-și ADJUDECĂ toate punctele

Publicat

CFR Cluj a debutat în Superliga 2024-2025 duminică seara pe teren propriu, în compania celor de la Dinamo București. După o partidă cu două reprize total diferite, clujenii câștigă cu 3-2, goluri marcate de Deac (min.42 – pen.), Bîrligea (min.52) și Tachtsidis (min.90+3), respectiv Cîrjan (min.14) și Abdallah (min.34).