EVENIMENT
EXCLUSIV. Untold, rege pe Cluj Arena. ”U” nu va juca acasă nici dacă trece de primul adversar în Conference League
 
																								
												
												
											Președintele clubului de fotbal ”U” Cluj, Radu Constantea, dă o veste proastă suporterilor. Acesta a declarat în cadrul podcastului ”Contraste” de pe Cluj24 că echipa nu va putea juca acasă pe Cluj Arena în Conference League nici dacă se califică în turul 3, din cauza Untold.
”Din păcate, chiar zilele am avut obligația de a transmite celor de la UEFA stadionul unde vom juca.
Din păcate, indiferent dacă vom juca prima sau a doua manșă pe teren propriu, vom…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
 
														EVENIMENT
Peste 800 de cercetători români și străini vin la Cluj pentru Smart Diaspora 2025, cel mai mare eveniment academic al anului
 
														Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB) va găzdui, în perioada 4–7 noiembrie 2025, cea de-a VI-a ediție a conferinței Smart Diaspora 2025 – Diaspora Științifică Românească.
Evenimentul de anvergură internațională reunește la Cluj peste 800 de reprezentanți ai mediului academic, științific și de cercetare din întreaga lume.
Clujul, capitala științei și inovării timp de patru…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
													
 
														Banca Centrală Europeană (BCE) are în vederea lansarea monedei euro digitale peste patru ani.
Potrivit Agerpres, care citează Bloomberg, oficialii BCE vor decide săptămâna aceasta, la reuniunea de politică monetară care va avea loc la Florenţa, Italia, să continue lucrările pregătitoare pentru introducerea monedei euro digitale.
Oficialii BCE intenţionează să emită moneda euro digitală în 2029, cu condiţia să existe cadrul legal necesar, au adăugat sursele.
În 2023,…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO. Anca Buzoianu: „Cercetarea are ca scop binele bolnavului”. UMF Cluj deschide Technology Transfer Days
 
														Cea de-a patra ediție a UMF Cluj Technology Transfer Days are loc în perioada 29-30 octombrie, între orele 09:30-17:00, la UMF „Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca, reunind universități medicale, cercetători și parteneri industriali pentru a accelera aplicarea rezultatelor științifice în practica medicală din România.
„Cercetarea are ca scop, poate mai puțin câștigarea de proiecte și publicarea de articole și…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

 
																	
																															 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	

 
											 
											 
											