Connect with us

EVENIMENT

Fără permis, a furat o mașină, în Vaslui, și a căzut cu ea de pe un pod în pârâu

Publicat

Un tânăr de 25 de ani, beat și fără permis, a furat o mașină din fața unui magazin, apoi a căzut de pe un pod în pârâu cu autoturismul.

Poliția Bârlad a fost sesizată duminică despre faptul că un bărbat a furat o mașină, a condus-o și s-a răsturnat cu aceasta în albia unui pârâu.

 

Fără permis, a furat o mașină, în Vaslui, și a căzut cu ea de pe un pod în pârâu: a provocat avarii autoturismului

 

Tânărul din localitatea Unțești, în vârstă de 25 de ani, a intrat în mașina parcată în fața unui magazin și a condus-o pe drumul public, spre intersecția cu drumul județean DJ 245D. Într-o curbă la dreapta, din cauza lipsei de experiență în condus, tânărul a pierdut controlul și s-a răsturnat de pe un pod în albia pârâului Horoiata, adâncă de 4 metri, provocând avarii autoturismului.

Șoferul nu a fost rănit, precizează IPJ Vaslui. A fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând o valoare de 1,09 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Verificările au scos la iveală și că tânărul nu are permis de conducere.

Fără permis, a furat o mașină, în Vaslui, și a căzut cu ea de pe un pod în pârâu: decizia instanței

Polițiștii l-au reținut pe o perioadă de 24 de ore, iar Parchetul de pe lângă Judecătoria Bârlad a dispus măsura preventivă a controlului judiciar, pe o perioadă de 60 de zile. Mediafax

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Public numeros în instituțiile de cultură subordonate Consiliuluiu Județean Cluj, la ediția din 2025 a Nopții Muzeelor

Publicat

498216122 1100112915484836 2691455234335321301 n.jpg

Muzeele aflate sub autoritatea Consiliului Județean Cluj au participat sâmbătă, 17 mai, la evenimentul Noaptea Muzeelor. Cu acest prilej, Muzeul Etnografic al Transilvaniei, Muzeul Memorial „Octavian Goga” Ciucea, precum și Muzeul Apei „Leonida Truță” au putut fi vizitate gratuit.

De asemenea, Centrul Național de Informare și Promovare Turistică Cluj, serviciu de specialitate din cadrul Consiliului Județean, și-a desfășurat activitatea conform unui program…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Părintele Coriolan Tiberiu Ungureanu din parohia Decea a trecut la Domnul. Anunțul Arhieparhiei de Alba Iulia și Făgăraș

Publicat

părintele coriolan tiberiu ungureanu din parohia decea a trecut la

Părintele Coriolan Tiberiu Ungureanu a trecut la Domnul, a anunțat Arhieparhia de Alba Iulia și Făgăraș, care a transmis un mesaj:  

Cu inimile îndurerate și cu nădejdea în Înviere aducem la cunoștința preoților, credincioșilor greco-catolici și tuturor creștinilor iubitori de Dumnezeu, că Părintele Coriolan Tiberiu Ungureanu, din clerul Arhieparhiei de Alba Iulia și Făgăraș, a trecut la cele veșnice, astăzi 19 mai 2025.

Părintele Coriolan s-a născut la 5 noiembrie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cum influențează un eveniment cultural, economia unui oraș. Teatrul din Sibiu închiriază aproape 8.000 de camere pentru FITS

Publicat

cum influențează un eveniment cultural, economia unui oraș. teatrul din

Cum influențează un eveniment cultural, economia unui oraș: Teatrul Național Radu Stanca anunță printr-o licitație publică deschisă în 16 mai intenția de a închiria, pe perioada Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu (FITS), 7.791 de camere de hotel și pensiune, anunță Turnul Sfatului

Acest tip de eveniment reprezintă un impuls direct pentru industria ospitalității din Sibiu, în special pentru hotelurile de 3 și 4 stele, dar și pentru pensiuni și hosteluri.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Recidivist, arestat preventiv pentru 30 de zile după ce a violat un minor, pe raza municipiului Alba Iulia. Ce spun procurorii

Publicat

doi dealeri condamnați de magistrații din alba. au fost prinși

Un bărbat în vârstă de 46 de ani, recidivist, Nicolae T.L., a fost arestat preventiv pentru 30 de zile după ce a violat un minor în vârstă de 15 ani. În data de 16 mai 2025, magistrații Judecătoriei Alba Iulia au decis arestarea preventivă a bărbatului. 

Cazul a fost comunicat de reprezentații Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba.

Potrivit procurorilor, în fapt, din cercetările efectuate în cauză, a reieșit că, la data de 12 mai 2025, pe raza municipiului Alba Iulia,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe