Connect with us

EVENIMENT

Femeie din Bucureşti reţinută de DIICOT. Este acuzată că întreţinea acte sexuale cu propriii copii, live, pe internet

Publicat

femeie-catuse-arestata-inchisoare-300x169

Polițiștii Direcției de Combatere a Criminalității Organizate – Serviciul de Combatere a Criminalității Informatice au descins, joi, la domiciliul unei femei bănuite de pornografie infantilă prin sisteme informatice şi viol. Victimele sunt chiar copiii ei. Femeia a fost reţinută.

Potrivit DIICOT, în perioada 10 septembrie 2017 –  14 octombrie 2017, inculpata H.L.R., în cadrul unor spectacole pornografice oferite live prin intermediul unei aplicații informatice unui cetățean american, a întreținut acte sexuale orale cu fiii săi minori în vârstă de 3 ani și respectiv 7 ani, la data săvârșirii faptelor, profitând de imposibilitatea victimelor de a se apăra și de a-și exprima voința.

De asemenea, din materialul probator administrat în cauză a rezultat faptul că, inculpata H.L.R. a produs și a pus la dispoziția cetățeanului american, în mod repetat, prin intermediul aceleiași aplicații informatice, materiale pornografice cu fiii săi minori, în schimbul unor sume de bani.

Cu ocazia percheziției domiciliare efectuate la domiciliul inculpatei, au fost ridicate, în vederea continuării cercetărilor, 4 HDD -uri, 2 telefoane mobile, 6 stick-uri, 3 SIM-uri și diverse înscrisuri (transferuri bancare, scrisori etc.).

Femeia va fi prezentată Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 zile.

Acţiunea a fost efectuată cu sprijinul ofiţerilor de poliţie judiciară din cadrul Direcției de Combatere a Criminalității Organizate – Serviciul de Combatere a Criminalității Informatice.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

U Cluj, debut cu dreptul în Cupa României. A învins Metalul Buzău cu 2-1 în ultimele minute de joc

Publicat

u cluj metalul buzau fb.jpg






FC Universitatea Cluj a început parcursul în noua ediție a Cupei României cu o victorie. 

Clujenii au întâlnit la Buzău echipa Metalul, care joacă în liga secundă. Meciul s-a încheiat cu 2-1 pentru U Cluj.

„U” Cluj, primul meci în noua ediție a Cupei României

Echipele de start:

Metalul Buzău: Dinu – Juncănaru, Olaru, Gavric, Radu – Nica, Tudorică, Borțoneanu, Tudor – Moldovan, Dumitrache

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Mircea Abrudean, întâlnire cu președintele Azerbaidjanului: Potențial uriaș de cooperare în energie, tehnologie și apărare

Publicat

mircea abrudean azerbaidjan.jpg






Președintele Senatului, clujeanul Mircea Abrudean, a avut o întrevedere oficială cu președintele Republicii Azerbaidjan, Ilham Aliyev, în cadrul căreia au fost discutate aspecte cheie ale relațiilor bilaterale și ale cooperării economice și energetice dintre cele două state.

Discuțiile au vizat și evoluțiile geopolitice din regiune, în special procesul de pace dintre Azerbaidjan și Armenia.

Abrudean:…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Incendiu la Someșu Cald. Pompierii luptă cu flăcările care au cuprins mai multe cabane și foișoare

Publicat

incendiu somesu cald1.jpg






Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin în aceste momente pentru stingerea unui incendiu izbucnit pe raza localității Someșu Cald.

Din primele informații, flăcările afectează mai multe foișoare și două cabane din lemn de mici dimensiuni, pe o suprafață de aproximativ 200 de metri pătrați.

Pompierii intervin cu trei autospeciale de stingere

Până în prezent, nu au fost raportate…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Euro aproape blocat la 5,08 lei. Dobânzile și ROBOR continuă trendul descendent

Publicat

euro ok e1652428074514.jpg






Nivelul mai redus al aversiunii față de risc a asigurat o evoluție pozitivă monedei naționale față de cea unică, în timp ce indicii ROBOR își continuă evoluția descendentă la noi minime ale ultimelor cinci luni, arată analistul economic Radu Georgescu.

Cotațiile euro au atins dimineață un minim de 5,081 lei, după care ele au urcat treptat până la 5,086 lei. Pe acest fond, cursul monedei europene a…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe