Connect with us

EVENIMENT

Femeie IZBITĂ în plin în fața unei biserici din Pitești

Publicat

nou politia accident general scaled e1650044190319

O femeie în vârstă a fost lovită în plin de o mașină, în fața unei biserici din Pitești.

Un autoturism condus de un bărbat de 37 de ani, din Pitești, care se deplasa dinspre str. Târgu din Vale spre bld. Frații Golești, a accidentat o femeie de 58 de ani, din Pitești, care traversa strada pe zebră, în fața bisericii Sf. Ilie.

În urma accidentului, femeia a suferit leziuni, fiind preluată de un echipaj medical în stare de conștiență și transportată la o unitate medicală.

Șoferul implicat a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool.

În cauză urmează să fie întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul a avut loc.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Amplasarea radarelor pe drumurile din Alba, în data de 3 ianuarie 2026. Recomandările polițiștilor pentru circulația de iarnă

Publicat

amplasarea radarelor pe drumurile din alba, în data de 3

Reprezentanții IPJ Alba au transmis lista drumurilor din județ, care vor fi supravegheate de polițiști. Totodată au făcut o serie de recomandări pentru șoferi, în contextul în care județul Alba este sub codul portocaliu de vânt și zăpadă, sâmbătă. 

Amplasarea radarelor în data de 3 ianuarie 2026

  • Drumul Naţional 1- Alba Iulia – Sântimbru –– Oiejdea – Galda de Jos – Teiuş – Aiud – Inoc – limită cu judeţul Cluj
  • Drumul Naţional 1- Sebeş – Cut – Cunţa...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Alba Iulia, acoperită de zăpadă. A nins ca în povești ore întregi. Cum arăta orașul în timpul nopții

Publicat

video: alba iulia, acoperită de zăpadă. a nins ca în

Peste noapte, Alba Iulia a fost cuprinsă de o ninsoare abundentă, care a adus în oraș un peisaj de iarnă autentică, așa cum nu s-a mai văzut de ani buni.

Fulgi de zăpadă mari și deși au căzut neîntrerupt timp de mai multe ore și au format un strat gros de zăpadă, depus uniform pe străzi, trotuare, parcuri și acoperișuri.

YouTube videoYouTube video

Orașul s-a îmbrăcat complet în alb, iar străzile aproape ireale au creat o atmosferă de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Echipa de fotbal CFR Cluj pleacă în cantonament în Spania. Când e programat primul meci din Superligă

Publicat

cfr spa e1767385659994.jpg






Echipa de fotbal CFR Cluj se va reuni, sâmbăă, 3 ianuarie, la Cluj-Napoca, iar duminică, jucătorii vor pleca în Spania, la Oliva Nova, unde se vor pregăti până pe 14 ianuarie.

În cadrul cantonamentului de iarnă, clujenii vor disputa mai multe meciuri de pregătire contra unor echipe internaționale.

Primul meci al CFR Cluj din returul Superligii va avea loc pe 18 ianuarie, de la ora 17,45, acasă, pe stadionul...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Pârtia albastră de la Mărișel, de 2000 de m, se deschide sâmbătă. Vești bune pentru schiorii clujeni

Publicat

marisel.jpg






Reprezentanții Mărișel Ski Bike Resort din comuna clujeană Mărișel anunță vești bune pentru schiori. Astfel, datorită ninsorilor din ultimele zile, începând de sâmbătă, 3 ianuarie, se deschide pârtia albastră, care are 2000 de m, până jos la Telescaun.

”Se lucreaza in continuare la partia rosie sa o putem deschide cat de curand”, arată aceștia.

Potrivit prognozei meteo, sâmbătă temperatura în...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe