Connect with us

EVENIMENT

Femeie lovită de o autoutilitară în timp ce traversa strada, într-o localitate din Bistrița-Năsăud

Publicat

Arhivă foto

O femeie de 30 de ani a fost acroșată de o autoutilitară, vineri după-amiaza, în timp ce se afla pe o stradă din localitatea Prundu Bârgăului din Bistrița-Năsăud.

Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, vineri după-amiază, polițiștii Serviciului Rutier au intervenit la un accident rutier, produs pe raza localității Prundu Bârgăului.

Conform primelor date, o femeie de 30 de ani, din Tureac, care se deplasa în calitate de pieton, a fost accidentată de o autoutilitară, condusă de un bărbat de 51 de ani, din Cluj-Napoca.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, iar cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor în care a avut loc accidentul.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Un șofer de 23 de ani, vinovat de producerea accidentului de pe Traian Vuia. Două persoane rănite, cinci autovehicule avariate

Publicat

acc traian vuia bun.jpg






Cinci autovehicule, între care un troleibuz, au fost implicate în accidentul care a avut loc duminică pe strada Traian Vuia din Cluj-Napoca.

Două persoane au fost rănite în accidentul care a avut loc în jurul orei 14.00.

Un șofer de 23 de ani a intrat cu mașina pe contrasens

Potrivit polițiștilor clujeni, din primele cercetări reiese că tânărul de 23 de ani ar fi pătruns cu autoturismul pe sensul opus de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Banii de pe cardurile educaționale trebuie cheltuiți luna aceasta. Sumele rămase vor fi RETRASE automat din conturi

Publicat

banii de pe cardurile educaționale trebuie cheltuiți luna aceasta. sumele

Banii de pe cardurile educaționale trebuie cheltuiți luna aceasta. Sumele virate pentru anul școlar 2024-2025, în valoare de 500 de lei, trebuie consumate până duminică, 31 august, a anunțat Ministerul Educației.

Banii trebuie cheltuiți obligatoriu în următoarele 2 săptămâni pentru a cumpăra haine și rechizite pentru copii, altfel vor fi retrași automat din conturi.

Reprezentanții MEC îndeamnă părinții să utilizeze aceste sume pentru a cumpăra „din timp rechizitele…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

“Kakonomia – arta politică a mediocrității confortabile”. Vasile Dîncu despre coaliția de guvernare


Publicat

vasile dincu.jpg






Politicianul Vasile Dîncu face o radiografie a actualei coaliții de guvernare.

El folosește termenul “kakonomie” pentru a descrie politica românească și blocarea reformelor.

Vasile Dîncu: “Kakonomia – arta politică a mediocrității confortabile”

În România, dar nu numai la noi, nu e nevoie de conspirații complicate pentru a bloca reformele sau evoluția, scrie Vasile Dîncu pe pagina de Facebook.

Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Când se plătesc pensiile în septembrie 2025: Nu sunt motive de întârzieri în această lună

Publicat

când se plătesc pensiile în septembrie 2025: nu sunt motive

Când se plătesc pensiile în septembrie 2025: Nu sunt motive de întârzieri în această lună, întrucât atât data de la care sunt aduse de poștaș, cât și data la care sunt virate pe carduri, sunt zile lucrătoare. 

Reamintim că începând cu 1 august 2025, s-a aplicat o contribuție de asigurări sociale de sănătate (CASS) de 10% pentru partea din pensie care depășește pragul de 3.000 de lei. Septembrie este a doua lună în care unii pensionari au venituri diminuate.

Plata…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe