Connect with us

EVENIMENT

Final fericit în cazul fetiţei de 8 ani, dispărută din Buzău. A fost găsită după mai multe ore de căutări

Publicat

fetita

UPDATE: Fetița a fost găsită, într-o poieniță, în apropierea comunei Bisoca. Fetița nu prezintă urme de violență pe corp.

Poliţiştii buzoieni au căutat o fetiţă de 8 ani şi 10 luni din satul Recea, comuna buzoiană Bisoca, care a plecat vineri după-amiază de la domiciliu către o locaţie situată la aproximativ 500 de metri depărtare şi nu a revenit.

115 poliţişti, 9 pompieri, 14 jandarmi, 6 voluntari, 2 paznici de vânătoare şi câini de urmă au fost mobilizaţi la căutări.

Potrivit Biroului de presă al IPJ Buzău, fetiţa ar fi plecatvineri, în jurul orei 17,00, iar în jurul orei 21,00 dispariţia a fost sesizată de către aparţinători.

Vezi și COPIL dintr-o comună din Alba, dat DISPĂRUT de familie. Dacă îl vedeți anunțați Poliția!

Stirea inițială: „Poliţiştii au fost sesizaţi cu privire la faptul că Ploscaru Nicoleta, de 8 ani şi 10 luni, din comuna Bisoca, sat Recea, judeţul Buzău, a plecat în jurul orei 17,00 de la domiciliu către o locaţie situată la aproximativ 500 de metri de domiciliu şi nu a revenit”, a precizat sursa citată.

Poliţia a transmis şi semnalmente: înălţime 120 cm, greutate 30 kg, păr şaten, prins în coadă, ochi căprui, ten deschis, faţă ovală. Îmbrăcăminte: tricou de culoare alb, pantaloni negri lungi tip colant şi pantofi sport, roşu cu negru.

Persoanele care pot oferi informaţii despre locul în care aceasta se află sunt rugate să apeleze numărul de urgenţă gratuit 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Gândurile Reginei Maria – Flowers of Blessing, la Liceul de Arte ”Regina Maria Alba Iulia

Publicat

gândurile reginei maria – flowers of blessing, la liceul de

Proiectul interjudețean interdisciplinar Regina Maria – arta vieții și viața artei, organizat de Liceul de Arte ”Regina Maria”, Alba Iulia, în parteneriat cu Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia, Colegiul Național „Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeş și Biblioteca Județeană ”Lucian Blaga” Alba, a ajuns la a VII-a ediție.

În luna octombrie elevii au avut ocazia de a explora un gând de-al Reginei Maria despre…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bonusuri angajaților Romsilva au fost tăiate drastic. Guvernul a aprobat bugetul pe 2025

Publicat

bonusuri angajaților romsilva au fost tăiate drastic. guvernul a aprobat

Bonusuri angajaților Romsilva au fost tăiate drastic. Bugetul de venituri și cheltuieli pe anul 2025 al Regiei Naționale a Pădurilor – Romsilva a fost aprobat, joi, de Guvern. Potrivit reprezentanților Executivului, bonusurile scad cu 57,9%, în timp ce cheltuielile cu bunuri și servicii înregistrează o diminuare cu 5,3% față de anul precedent.

„Cheltuielile de personal se prezintă astfel: cheltuielile cu salariile au fost reîntregite cu 8,9% comparativ cu valoarea realizată în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CUPRU MIN SA ABRUD organizează licitație deschisă pentru achiziția de ANVELOPE

Publicat

sc cuprumin sa – anunț licitație deschisă pentru achiziția: explozivi

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.







Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ANALIZĂ. Leul rezistă, ROBOR scade, aurul bate record după record

Publicat

euro note 1205315 1280 e1731057196388.jpg






Leul se tranzacționa joi într-un culoar apropiat de cel de la jumătatea săptămânii, pe fondul reducerii aversiunii față de risc, iar metalul galben a atins un nou maxim istoric.

Cursul euro a scăzut marginal de 5,0885 la 5,0884 lei iar transferurile se realizau în culoarul 5,085 – 5,09 lei.

ROBOR în scădere, rate mai mici

Lichiditatea ridicată din piața monetară, în condițiile în care băncile preferă…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe