Connect with us

EVENIMENT

Fetiță lovită de un autoturism, într-o localitate din Argeș

Publicat

arhiva foto

Un accident rutier în urma căruia o copilă a fost rănită s-a produs, luni după-amiază, pe raza loclaității Mărăcineni din județul Argeș.

Potrivit IPJ Argeș, accidentul s-a produs pe raza localității Mărăcineni din județul Argeș. Din primele informații, o copilă de aproximtiv 12 ani a fost lovită de un autoturism.

UPDATE: Din verificările preliminare efectuate de polițiștii Serviciului Rutier Argeș, s-a stabilit că o femeie de 48 de ani, din aceeași localitate, care conducea un autoturism pe DN 73, circulând din direcția Pitești spre Câmpulung, în împrejurări care vor fi stabilite în urma cercetărilor, a acroșat și accidentat ușor o minoră de 13 ani.

Conducătoarea autoturismului a fost testată cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Ziua internaţională a studenţilor, sărbătorită în 17 noiembrie. Semnificații

Publicat

ziua internaţională a studenţilor, sărbătorită în 17 noiembrie. semnificații

Ziua internaţională a studenţilor este marcată în fiecare an la 17 noiembrie. A fost declarată oficial în anul 1941 de către Consiliul Internaţional al Studenţilor.

De Ziua Internaţională a Studenţilor, în fiecare an, Asociaţia Europeană de Sport Universitar (EUSA) se alătură apelului pentru mai mult sprijin financiar pentru studenţi, cu scopul de a a-şi finanţa educaţia şi de a-şi îmbunătăţi perspectivele de carieră.

Vezi și 17 noiembrie: Gala Studenților,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Clujul, în frunte la examenul de rezidențiat. Rectorul UMF, Anca Buzoianu, către candidați: Ați fost cei mai buni

Publicat

rezi 2 e1763345604607.jpg






Rectorul Universității de Medicină și Farmacie ”Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca, Anca Buzoianu, a anunțat că finalizarea concursului de rezidențiat de duminică a fost cu succes pentru absolvenții UMF. În total, la Cluj 1.159 de candidați au susținut proba, aceștia concurând pentru doar 376 de locuri disponibile. UMF Cluj-Napoca s-a aflat și anul trecut în top la rezidențiat.

”La Medicină Dentară și la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

38 de locuitori din Unguraș vor primi câte 20.000 de euro pentru eficiență energetică. Primarul Alin Rotar: A fost un efort mare

Publicat

alin rotar primar unguras.jpg






38 de locuitori au comunei Unguraș din județul Cluj au fost declarați eligibili în cadrul programului REPowerEU – Componenta 17, a anunțar primarul comunei.

Aceștia vor primi fiecare câte un voucher de 20.000 de euro pentru lucrări de eficientizare energetică.

Ce lucrări vor fi decontate cu voucherul de 20.000 de euro

Potrivit primarului comunei Unguraș, Alin Rotar, fondurile vor acoperi intervenții…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Consiliul Concurenței: măsura plafonării adaosurilor comerciale la produse alimentare a depășit termenul legal

Publicat

consiliul concurenței: măsura plafonării adaosurilor comerciale la produse alimentare a

Consiliul Concurenței: Măsura plafonării adaosurilor la anumite categorii de produse alimentare a depășit termenul legal de aplicare în conformitate cu Legea Concurenței. Această măsură este justificată doar de situații absolut excepționale, se arată în Raportul privind evoluția concurenței în sectoare cheie, lansat de Consiliul Concurenței.

Prin această situație, se amplifică riscurile de a genera efecte nefavorabile asupra pieței și a conduce la adaptări nedorite ale…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe