EVENIMENT
Fiica Anamariei Prodan, gest controversat în public. Sarah nu se ferește, deși e sportivă
Anamaria Prodan se poate declara o mamă împlinită. Aceasta are trei copii superbi, unul mai frumos ca altul. Cel mai cunoscut dintre ei este, cu siguranță, Bebeto, fiul pe care celebra impresară îl are cu Laurențiu Reghecampf, însă mulți au auzit și de fiicele mai mari ale vedetei, Sarah și Rebecca. De curând, copilul mijlociu al agentului FIFA a fost surprins de către fotoreporterii playtech – impact.ro. Vezi ce făcea Sarah Dumitrescu la o terasă din Capitală!
Sarah Dumitrescu, fotografiată de paparazzi la o terasă din București
Sarah Dumitrescu este fiica cea mică a Anamariei Prodan și a fostului baschetbalist Tibi Dumitrescu. Tânăra de 22 de ani a călcat pe urmele tatălui său.
Aceasta practică baschetul de performanță, în America, la echipa feminină Cal Poly Mustangs, care este reprezentanta…
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
Legea de combatere a extremismului, adoptată de Senat în forma inițială. Obiecțiile președintelui Nicușor Dan, respinse
Proiectul de lege privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea antisemitismului, xenofobiei, radicalizării și a discursului instigator la ură au fost adoptate de Senat, luni, în forma inițială. Parlamentarii au respins obiecțiile formulate de președintele Nicușor Dan în cererea de reexaminare a actului normativ, transmisă Parlamentului.
Decizia finală în acest caz va fi la Camera Deputaților.
Legea are ca obiect modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr….
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Wizz Air lansează 9 curse noi de pe aeroportul din Târgu Mureș, odată cu redeschiderea bazei din această locație
Wizz Air lansează 9 curse noi de pe Aeroportul Internațional ”Transilvania” Târgu Mureș. Baza în această locație va fi redeschisă de compania aeriană. Va fi alocată încă o aeronavă, în iarnă.
Noile curse vor fi operate începând de la sfârșitul lunii martie 2026. Este vorba despre destinațiile: Bruxelles Charleroi (Belgia), Larnaca (Cipru), Paris Beauvais (Franța), Dortmund și Memmingen (Germania), Milano Bergamo și Roma Fiumicino (Italia), Basel (Elveția), precum și…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Instituția Prefectului – Județul Cluj, în parteneriat cu Colegiul Farmaciștilor din Cluj, desfășoară în această perioadă o campanie dedicată colectării medicamentelor neutilizate sau expirate. Inițiativa vine ca răspuns la necesitatea gestionării corecte a acestor deșeuri, care reprezintă un risc atât pentru sănătatea populației, cât și pentru mediul înconjurător.
Potrivit organizatorilor, punctele…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
SONDAJ: Balul Bobocilor 2025 la Universitatea ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia – UAB. Votează Miss și Mister Popularitate Alba24
Evenimentul mult așteptat de către toți studenții Universității “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia se apropie cu pași repezi. Balul Bobocilor UAB va fi sâmbătă, 13 decembrie 2025, de la ora 18.00 la Centrul Multicultural “Gheorghe Șincai” din Alba Iulia.
Până la eveniment, cititorii sunt invitați să-și aleagă favoriții pentru titlurile de Miss și Mister Popularitate din mediul online, pe Alba24.ro.
Votul se desfășoară în sondajul de la finalul articolului, iar cei…
Citește mai mult pe Alba24.ro



