Connect with us

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la U Cluj: 18 jucători și 5 membri ai staff-ului, confirmați pozitiv. Meciul cu Rapid a fost amânat

Publicat

Meciul dintre FC Rapid Bucureşti şi Universitatea Cluj, care era programat luni, de la ora 18:00, la Buftea, în etapa a 10-a a ligii a II-a de fotbal, a fost amânat din cauza a 23 de cazuri de COVID-19 la clubul ardelean.

”Având în vedere cele 23 de cazuri pozitive (18 jucători şi 5 membri ai staff-ului auxiliar), FC Universitatea Cluj nu a obţinut acordul din partea Direcţiei de Sănătate Publică pentru disputarea meciului cu Rapid Bucureşti de luni, 2 noiembrie. Partida va fi reprogramată de Federaţia Română de Fotbal la o dată ce va fi anunţată ulterior”, a transmis ”U” Cluj, prin intermediul site-ului său oficial.

Universitatea colaborează în permanenţă cu autorităţile competente pentru gestionarea situaţiei epidemiologice şi revenirea la activitatea competiţională, precizează clubul.

Pe 27 octombrie, Universitatea Cluj anunţa că are cinci jucători şi doi membri ai staff-ului auxiliar.

Partida FC Rapid – Universitatea este a treia din etapa a 10-a amânată din cauza COVID-19, după CSM Reşiţa – CS Concordia Chiajna şi FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Lignitul Târgu Jiu.
Agerpres

Sursa foto: www.fcucluj.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

România a pierdut cu Austria, în al treilea meci din preliminariile Cupei Mondiale 2026. Ce urmează

Publicat

românia a pierdut cu austria, în al treilea meci din

Echipa națională de fotbal a României a pierdut sâmbătă cu Austria, la Viena, în al treilea său meci din calificările europene pentru Cupa Mondială FIFA 2026, din Grupa H.

Austria s-a impus cu scorul de 2-1 (1-0), la primul meci disputat în campania de calificare.

Golurile austriecilor au fost marcate de Gregoritsch (min. 42) și Sabitzer (min. 60), în urma unei dominări constante a gazdelor. România a marcat în ultimul minut de prelungire, prin Denis Alibec (90+5), care a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Plastic Pirates. UBB Cluj pune oficial România pe harta cercetării europene în domeniul poluării cu plastic pe apă

Publicat

pirates 4.jpeg

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB) devine element de referință europeană în eforturile pentru combaterea poluării cu plastic.

Acest lucru a devenit oficial odată cu lansarea, la Cluj, a inițiativei Plastic Pirates, proiect finanțat de Uniunea Europeană.

Plastic Pirates luptă cu pluarea pe râuri și lacuri

Primul pas către implicarea mediului academic românesc în acest proiect a fost realizat de Facultatea de Știința și Ingineria Mediului din cadrul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Importanța somnului la adolescenți: Ce diferență mare fac 15 minute de dormit în plus

Publicat

importanța somnului la adolescenți: ce diferență mare fac 15 minute

Importanța somnului la adolescenți: Ce diferență mare fac 15 minute de dormit în plus Adolescența este o perioadă de transformări intense, atât fizice, cât și mentale. În această etapă crucială, somnul nu este doar o necesitate biologică, ci un pilon fundamental pentru dezvoltarea sănătoasă.

Creierul adolescent se află într-un proces complex de reorganizare, iar somnul adecvat facilitează această maturizare neurală esențială.

Adolescenții au nevoie de 8-10 ore de somn…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Super pisicile au cucerit Clujul. Competiția internațională WCF Cat Show, un adevărat spectacol la Iulius Mall

Publicat

show pisici mall 3 scaled.jpeg

Peste 100 de feline spectaculoase, blănoase și rafinate au atras toată atenția în prima zi a expoziției internaționale WCF International Cat Show, care are loc în atriumul principal din Iulius Mall Cluj-Napoca.

Clujenii care au ajuns la mall sâmbătă au avut parte de cel mai spectaculos moment al zilei – finala „Best in Show”, în prima zi a celei de a III-a ediții a expoziției.

Super pisicile au cucerit Clujul

Cele mai frumoase exemplare, alese în urma…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe