Connect with us

EVENIMENT

Fotbal: Meciul FCSB – Universitatea Craiova, mutat de pe Arena Naţională la Giurgiu

Publicat

sursa foto: wikipedia.org

Meciul dintre FCSB şi Universitatea Craiova, programat duminică seara, în etapa a 29-a a Ligii I de fotbal, se va desfăşura pe Stadionul ”Marin Anastasovici” din Giurgiu, a anunţat, vineri, clubul bucureştean.

”FCSB anunţă că partida cu CS Universitatea Craiova, de duminică seara, se va disputa la Giurgiu, pe Stadionul ‘Marin Anastasovici’. Această decizie a fost luată în urma unor probleme tehnice apărute la Arena Naţională, care au făcut imposibilă disputarea partidei pe cel mai mare stadion din România”, se arată în comunicat.

Ultima partidă desfăşurată pe Arena Naţională a fost cea dintre naţionalele României şi Germania (0-1), duminica trecută, în preliminariile Cupei Mondiale din 2022.

Meciul FCSB – Universitatea Craiova, din etapa a 29-a a Ligii I, va avea loc de la ora 20:30.
Agerpres

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

ISU Alba, recomandări pentru o mini-vacanță de Rusalii în siguranță

Publicat

intervenție a pompierilor din blaj pentru salvarea unui cal care

Reprezentanții ISU Alba au transmis o serie de recomandări pentru mini-vacanța de Rusalii. Pompierii vor fi la datorie, însă atrag atenția cu privire la locurile în care se poate utiliza focul deschis, dar și cu privire la unele măsuri de siguranță pentru cetățeni. 

Comunicatul ISU Alba:

În perioada 07 – 09 iunie, în contextul minivacanței prilejuită de Sărbătoarea Rusaliilor, salvatorii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ,, UNIREA” al județului…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Misiune dificilă de salvare a unui pui de pisică la Sebeș. Au intervenit pompierii

Publicat

foto: misiune dificilă de salvare a unui pui de pisică

Misiune dificilă de salvare a unui pui de pisică la Sebeș. Pompierii din municipiu au fost solicitați să intervină pentru salvarea animalului rămas blocat între pereții a două case, pe strada Sava Hentia.

Potrivit ISU Alba, intervenția a fost una foarte dificilă deoarece distanța dintre pereții locuințelor era de aproximativ 10 centimetri, iar înălțimea de aproximativ 4 metri.

După mai bine de oră, salvatorii au reușit extragerea puiului.

”Victoria” a fost predată…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Mesaj RO-ALERT, emis la Cluj-Napoca și în mai multe localități din județ. Ploi torențiale, descărcări electrice și grindină

Publicat

whatsapp image 2025 06 06 at 15.40.56.jpeg

Un mesaj de atenționare RO-Alert a fost emis în Cluj-Napoca și în mai multe localități din împrejurime, vineri după-amiază. Meteorologii au emis cod portoclaiu de averse torențiale, descărcări electrice, vânt puternic și grindină.

Vineri, în intervalul ora 15:37 – ora 16:40, localitățile Cluj-Napoca, Baciu, Apahida, Gilău, Florești, Săvădisla, Cojocna, Feleacu, Jucu, Chinteni, Gârbău, Sânpaul, Borșa, Vultureni și Ciurila.

În intervalul menționat, se…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ESTIVALBA MALL, punctul de plecare în vacanța ta (P)

Publicat

estivalba mall, punctul de plecare în vacanța ta (p)

ESTIVALBA MALL e punctul de plecare în vacanța ta.

Din vara asta. Sau din toamnă… Nu-ți spunem noi când să mergi in concediu  . Dar ți-l finanțăm! Cash!

Înscrie-te în campania ESTIVALBA MALL până pe 22 iunie, cumpără de 100 de lei din oricare dintre magazinele participante, marcate cu afișul campaniei, lasă talonul special în urna din holul principal și te poți alege cu unul dintre cele 6 premii de 2500 de lei, să-ți faci concediul când, unde și cu cine vrei.

Ai…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe