ACTUALITATE
FOTO. 4 RESTAURANTE din Cluj-Napoca oferă mese calde REFUGIAȚILOR ucraineni. Află care sunt acestea
Federația Patronatelor din Industria Ospitalității (FPIOR) a lansat o platformă care afișează toate restaurantele implicate în acțiunile caritabile pentru refugiații ucrainieni. În Cluj-Napoca, sunt listate 4 locații.
„Am înlesnit o listă de restaurante partenere care oferă o masă caldă ucrainenilor ce își caută refugiu în România sau tranzitează țara noastră în drumul lor spre apropiați din alte țări ce îi așteaptă cu mari emoții”, precizează FPIOR într-o postare pe pagina oficială de Facebook.
În Cluj-Napoca, 4 restaurante oferă mese calde pentru refugiați.
- Goodfellas Pizza & Pasta, de pe Strada Liviu Rebreanu, Nr. 3
- Restaurant Sinaia, de pe Bulevardul 1 Decembrie 1918, Nr. 110
- Casa Vikingilor, de pe Strada Alexandru Vlahuță, Nr. 41A
- Restaurant The Place, de pe Strada Pădurii, Nr. 13
Lista este actualizată constant.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News
Reforma administrației publice și pachetul de relansare economică au fost finalizate și vor fi adoptate prin ordonanță de urgență imediat după încheierea avizării, cu câteva amendamente care privesc instituțiile din sistemul de apărare, ordine publică, siguranță națională, educație, sănătate și cultură, au stabilit luni liderii celor patru partide ale coaliției de guvernare și ai grupului minorităților naționale.
Potrivit unei...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Senatul a adoptat, luni, două propuneri legislative pentru modificarea OUG 77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc, cu măsuri pentru protejarea tinerilor.
Primul proiect prevede majorarea de la 18 la 21 de ani a vârstei minime pe care trebuie să o aibă participanții la jocuri de noroc și interzicerea accesului în sălile dedicate pentru persoanele cu vârsta mai mică de 21 de ani.
Al doilea proiect stabilește interdicția de...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
VIDEO: Tineri polițiști, instruiți prin scenarii operative la Inspectoratul de Poliție Județean Botoșani
În perioada 02–13 februarie 2026, agenții de poliție, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina – promoția ianuarie 2026, repartizați la Inspectoratul de Poliție Județean Botoșani , au participat la un program intensiv de pregătire organizat sub coordonarea Serviciului de Pregătire Profesională din cadrul instituției.
Programul a fost conceput pe baza unor strategii de instruire interactivă, care au inclus...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Cateheză despre familia creștină, în Parohia „Sfântul Ioan Botezătorul” din Botoșani, în cadrul proiectului „Familia – dar al lui Dumnezeu, jertfă și misiune în lumina Evangheliei”
Sâmbătă, 14 februarie, în Parohia „Sfântul Ioan Botezătorul” din Botoșani, în cadrul proiectului „Familia – dar al lui Dumnezeu, jertfă și misiune în lumina Evangheliei”, a avut loc cateheza cu tema „Familia creștină azi: valori, provocări și misiune”. Întâlnirea a reunit tineri din comunitate, într-un dialog deschis despre rolul și responsabilitatea familiei în societatea contemporană.
Discuțiile au pornit de la înțelegerea...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
