EVENIMENT
FOTO: Accident cu patru persoane implicate printre care și un copil, în județul Suceava. Coliziune între un TIR și un autoturism
Un accident rutier a avut loc, sâmbătă la amiază într-o localitate din județul Suceava. Patru persoane, printre care și un copil, au fost rănite după impactul dintre un TIR și un autoturism.
Potrivit ISU Suceava, s-a produs un accident rutier pe raza localității Capu Codrului.
În eveniment au fost implicate un autotren și un autoturism.

În urma impactului a rezultat rănirea a patru persoane dintre care și un minor.
Conform sursei citate, în urma evaluărilor o fetiță în vârstă de 9 ani a fost transportată la spital pentru investigații suplimentare împreună cu tatăl acesteia, șoferul autoturismului în vârstă de 40 de ani.

Au intervenit la fața locului pompierii militari ai Gărzii de Intervenție Gura Humorului cu modulul SMURD (autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2).
EVENIMENT
Palatul Telefoanelor, cumpărat de Primăria Cluj-Napoca. O parte din clădire ar putea deveni muzeu
Consiliul Local Cluj-Napoca a aprobat în unanimitate în ședința extraordinară din 7 noiembrie achiziția imobilului cunoscut sub numele de „Palatul Telefoanelor”.
Clădirea va fi cumpărată de la compania Orange România pentru suma de 3,23 milioane de euro, echivalentul în lei la data plății.
Municipalitatea a exercitat dreptul de preemțiune, ceea ce a permis ca imobilul să fie preluat de către oraș…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Clujean condamnat pentru viol asupra unui minor, capturat la Budapesta la câteva ore după ce a fugit de acasă
Un bărbat de 28 de ani, din Cluj-Napoca, condamnat la 15 ani de închisoare pentru viol asupra unui minor, a fost prins de polițiștii ungari la Budapesta, în seara zilei de 6 noiembrie, la câteva ore după ce a fugit de sub măsura arestului la domiciliu.
Potrivit IPJ Cluj, capturarea a fost posibilă datorită unei cooperări operative între autoritățile române și cele maghiare.
Condamnatul a fugit în…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
MESAJE de Sfinţii Mihail și Gavril: Cele mai frumoase urări pentru familie, prieteni sau colegi care își sărbătoresc onomastica
MESAJE de Sfinţii Mihail și Gavril: Pe data de 8 noiembrie sunt prăznuiți Sfinții Mihail și Gavril. Cu această ocazie, fiecare dintre noi transmitem cele mai frumoase gânduri celor care poată acest nume.
Peste 1,3 mililoane de români își serbează onomastica pe 8 noiembrie, de ziua Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil.
Cele mai multe persoane care poartă acest nume sau derivate ale numelor Mihail sau Gavril sunt bărbați, iar cele mai întâlnite nume sunt: Mihai, Gabriel,…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
UPDATE. Doctoriță de la Spitalul de Copii Cluj-Napoca, găsită moartă pe holul instituției, în timpul gărzii
Tragedie cumplită la Spitalul de Urgență pentru Copii Cluj-Napoca după ce o doctoriță în vârstă de 66 de ani a fost găsită fără suflare, vineri dimineață, pe holul unității medicale, chiar în timpul gărzii, scrie Transilvania Plus. Aceasta se numește Eva Kiss și era medic primar pediatrie.
Colegii ei au intervenit imediat și au încercat disperat să o salveze, însă, în ciuda manevrelor de…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

