EVENIMENT
UPDATE FOTO: Accident cu trei autovehicule implicate pe DN 7, în Vâlcea. O persoană a fost rănită
Trei autovehicule au fost implicate într-un accident rutier produs sâmbătă la amiază pe DN 7, în Vâlcea. O persoană a ajuns la spital.
Potrivit ISU Vâlcea, accidentul rutier s-a produs pe DN 7 în Budești, după peco Boromir.
UPDATE ora 14.30: O singura victimă a fost transportată la spital de către SMURD.
UPDATE ora 14.10: Accident pe DN 7, în Vâlcea. Precizările polițiștilor
„În data de 25 martie 2023, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, soldat cu rănirea unei persoane.
Din primele verificări efectuate, s-a constatat faptul că, pe DN 7, în localitatea Budești, s-ar fi produs o coliziune între 3 autoturisme, în urma căreia a rezultat rănirea unei femei, de 62 de ani, din orașul Călimănești.
Victima a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor producerii evenimentului rutier”, a precizat reprezentantul IPJ Vâlcea.
Știrea inițială
Din primele date, în eveniment au fost implicate trei autovehicule.
În eveniment au fost implicate zece persoane, dintre care trei au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Evaluarea acestora se efectuează de către EPA.

Traficul rutier nu este blocat.

A intervenit o autospecială de stingere cu apă și spumă, cu modul, Descarcerare, SMURD de la Garda de Intervenție Râmnicu Vâlcea.
EVENIMENT
VIDEO: Moment emoționant cu Andrei Rațiu în prim-plan, după meciul cu San Marino. Gestul făcut pentru un suporter venit din Spania
VIDEO: Moment emoționant cu Andrei Rațiu, la finalul meciului câștigat de România cu 7-1 în fața echipei din San Marino.
Fotbalistul originar din Alba, i-a dăruit ghetele unui suporter român venit din Spania la Ploiești, unde s-a desfășurat meciul.
Imaginile au fost postate pe Facebook de Echipa Națională de Fotbal a României.
”Mii de kilometri străbătuți pentru un vis devenit realitate! Un suporter român, stabilit la Almeria, în Spania, a venit la Ploiești special…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Elevii vor putea obține calificări rapide și acces direct spre piața muncii. Daniel David: Transformăm învățământul tehnologic
Ministrul Educației și Cercetării, clujeanul Daniel David, a aprobat ordinele prin care învățământul profesional și tehnologic va fi reorganizat la nivel național începând cu anul școlar 2026-2027.
Ministerul introduce un model complet nou de formare, înlocuind vechiul sistem al „școlilor profesionale” cu o filieră tehnologică modernizată și conectată la economia reală și la nevoile pieței…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Un incendiu a izbucnit, miercuri, 19 noiembrie, în jurul orei 10.40, pe raza localității Vinerea.
Din primele informații primite prin 112 de către pompierii militari, acoperișul unei locuințe de pe strada Râului ar fi fost cuprins de flăcări.
La fața locului intervin pompierii din Sebeș cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, alături de un echipaj de prim ajutor al SVSU Cugir.
Misiunea pompierilor este în dinamică. Știre în curs de actualizare.
O persoană…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Copiile de acte vor putea fi declarate conforme cu originalul prin semnătură electronică. Lege adoptată de Parlament
Proiectul de lege care prevede conformarea documentelor cu originalul prin aplicarea semnăturii electronice a fost adoptat de Camera Deputaților miercuri, 19 noiembrie.
Proiectul de lege pentru modificarea art.150 alin.(2) din Legea nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă a fost adoptat de Camera Deputaților cu 253 de voturi pentru, 20 contra și 2 abțineri.
Conformarea cu originalul a actelor prezentate în copie se va putea face și prin semnătură electronică, fără ca…
Citește mai mult pe Alba24.ro


