Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: FOTO: Accident cumplit în județul Ialomița. Victime încarcerate, copilaș mort

Publicat

Un grav accident rutier s-a produs joi seară în Borănești, județul Ialomița. Două au rămas încarcerate în urma impactului dintre două autoturisme.

Pompierii militari Ialomițeni au fost alertați prin SNUAU 112, despre producerea unui accident rutier pe raza localității Borănești-DJ201, în care au fost implicate 2 autoturisme și au rezultat mai multe victime.

La fața locului a intervenit Detașamentul de pompieri Urziceni cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD și o autospecială de primă intervenție și comandă, în sprijin sosind și trei echipaje SAJ Ialomița.

La fața locului au fost găsite cinci victime dintre care două încarcerate, semiconștiente.

O victimă, copil, a intrat în stop cardio-respirator și a fost transportată de urgență la spital.

După monitorizare și acordarea măsurilor de prim ajutor și celelalte patru victime, ce prezentau multiple traumatisme, au fost transportate la spital de către echipajele medicale.

La fața locului, pompierii au mai acționat și pentru asigurarea măsurilor PSI.

UPDATE: Poliția precizează că accidentul s-a soldat cu decesul unui copil de 1 an și vătămarea corporală a 4 persoane.

În urma verificărilor efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre 2 autoturisme conduse de doi tineri, de 21 și 26 de ani, ambii din comuna Borănești.
În urma impactului a rezultat decesul unei minore de 1 an, vătămarea corporală a celor 2 șoferi, precum și a 2 femei, de 21 și 34 de ani, din comuna Borănești.

Conducătorii auto nu au putut fi testați la fața locului din cauza leziunilor suferite, fiindu-le prelevate probe biologice de sânge în vederea determinării alcoolemiei.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Imnul României, HUIDUIT de ”patrioți” la Alba Iulia, la pachet cu Bolojan. Momente fără precedent în orașul Marii Uniri

Publicat

video: imnul româniei, huiduit de ”patrioți” la alba iulia, la

Imnul României a fost huiduit de ”patrioți” la Alba Iulia, de Ziua Națională. O mare de simpatizanți AUR și Călin Georgescu, au generat un moment fără precedent în orașul Marii Uniri. 

Au huiduit pe muzica Imnului Național. Fluierăturile au început înainte de parada miliatară, la apariția premierului Ilie Bolojan.

YouTube videoYouTube video

La sosire, premierul a fost huiduit puternic. Amintim că la Alba Iulia sunt mii de susținători…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Foto. Clujul pe prima hartă a României Mari

Publicat

harta romania mare nou.jpeg






Avem în imagini prima hartă oficială a României Mari (arhiva cluj24), editată imediat după Marea Unire din 1 Decembrie 1918. Harta a fost tipărită în 15 februarie 1919, la două luni de la Marea Unire. Pe ea figurează, cu hărţi detaliate, oraşe din România de la acea dată. Printre ele se numără Cluj şi Cernăuţi, ultimul, acum, în Ucraina.

Hartă cu graniţa cu Ungaria haşurată

 

Graniţă…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE VIDEO Parada militară de 1 Decembrie 2025 la Alba Iulia: peste 1000 de militari, vehicule blindate, elicoptere, avioane

Publicat

live video parada militară de 1 decembrie 2025 la alba

Parada militară de 1 Decembrie 2025 de la Alba Iulia: Unul dintre cele mai spectaculoase evenimente organizate de Ziua Națională a României se desfășoară pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 din municipiu. Peste 1000 de militari, aliați UE, trupe NATO participă la parada militară.

Municipiul este survolat de elicoptere IAR 330 M, IAR 330 PUMA NATO și avioane F-16 Fighting Falcon.

Parada militară de 1 Decembrie 2025 la Alba Iulia

 

La Alba Iulia este prezent și premierul Ilie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Bărbatul care l-a trimis pe Călin Georgescu la Moscova, de 1 Decembrie, la Alba Iulia, susține că a fost agresat

Publicat

video: bărbatul care l a trimis pe călin georgescu la moscova,

Bărbatul care l-a trimis pe Călin Georgescu la ”Moscova” când acesta a coborât din mașină, la Alba Iulia, susține că a fost agresat de fanii lui Georgescu. 

Momentul s-a petrecut chiar în timp ce Georgescu ieșea din autoturism. Atunci bărbatul, Adrian Băzăvan, a scos o hârtie, pe care scria ”Marș la Moscova”. 

Pe pagina sa de Facebook, acesta a scris că „Am fost bătut si lovit pentru ca am îndrăznit să-mi exprim opinia, civilizat: Călin Georgescu este un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe