Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident GRAV pe DN 15B în Neamț. Impact frontal pe contrasens

Publicat

accident neamt 2

O persoană a fost rănită într-un accident rutier produs marți, în județul Neamț. Un autoturism și un camion s-au ciocnit frontal. Unul dintre șoferi a fost rănit.

Potrivit IPJ Neamț, accidentul a avut loc în jurul orei 10.00, la intersecția DN2/E85 cu DJ 158, în localitatea Secuienii Noi.

UPDATE: Accident GRAV pe DN 15B, în Neamț. Precizările pompierilor

„Marți dimineață, în jurul orei 10:00, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Secuienii Noi din comuna Secuieni.

Accidentul rutier s-a produs între un autoturism și o autoutilitară în care se aflau trei persoane.

La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Detașamentului Roman și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.

Cu ajutorul tărgii lopată, pompierii au au intervenit pentru scoaterea conducătorului auto din autoutilitară. Bărbatul în vârstă de 34 de ani a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la CPU Roman.

Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.”

acc 2

Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 72 de ani, din Roman, conducea un autoturism pe Drumul Național 2 , în localitatea Secuienii Noi ar fi intrat în coliziune cu o autoutilitară ce circula din sens opus, condus de un bărbat de 34 de ani, din județul Bacău.

În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătorului auto de 34 de ani.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.

Circulația rutieră este blocată pe ambele sensuri de mers.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Proiectul revoluționar de la Cluj, lăudat de fostul ministru al Energiei: „Cea mai mare resursă a României sunt oamenii”

Publicat

sebastian burduja.jpg






Proiectul inovator prin care deșeurile municipale din județul Cluj sunt transformate în energie verde revine în atenția publică, după ce fostul ministru al Energiei, Sebastian Burduja, a lăudat realizarea Consiliului Județean Cluj, descriind-o drept „un posibil proiect de țară” și un exemplu al inventivității românești.

Deși inaugurată în urmă cu trei luni, Stația de tratare prin dezintegrare...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sterilizare gratuită pentru câinii cu stăpân din județul Cluj. Cum se fac înscrierile în noul program al Consiliului Județean

Publicat

caini sterilizare.jpg






Consiliul Județean Cluj a demarat Programul județean de sterilizare, microcipare și înregistrare a câinilor cu stăpân, o măsură menită să contribuie la controlul responsabil al populației canine și la prevenirea abandonului.

Programul, primul de acest fel din țară, se adresează celor care au domiciliul sau reședința în județul Cluj, cu excepția municipiului Cluj-Napoca, care beneficiază deja de un...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Deținut al Penitenciarului Aiud, nervos după ce un polițist l-a făcut moldovean și i-a luat TV-ul. Este închis pentru viol în grup

Publicat

un deținut închis la aiud pentru o faptă greu de

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Aiud a fost ”penalizat” de conducerea instituției după ce a devenit nervos. Mai exact a fost sancționat cu izolarea pe zece zile, dar și restricții la magazinul din penitenciar. 

Deținutul nu a fost de acord cu sancțiunea primită și a făcut o plângere pe rolul instanțelor din Alba. În data de 12 ianuarie 2026, dosarul a primit o rezolvare pe rolul Tribunalului Alba, iar decizia a devenit publică. 

Deținutul în cauză este Mihai...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Pasiunea pentru jocurile LEGO se transmite la Cluj din tată în fiu. Expoziție la Muzeul Etnografic al Transilvaniei

Publicat

lego 2.jpeg






O expoziţie complexă de proiecte realizate cu piese LEGO este găzduită până duminică de Muzeul Etnografic al Transilvaniei din Cluj-Napoca. Evenimentul este organizat anual de Asociaţia Brickenburg, care activează încă din 2008 şi întruneşte în prezent în jur de 100 de pasionaţi. Există doar 350 de astfel se asociaţii partenere LEGO în întreaga lume.

Sever Alicu, organizator al evenimentului şi ambasador...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe