Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident GRAV pe DN1 la Căpușu Mare, în Cluj. Un șofer a murit după impact cu un TIR

Publicat

Un tânăr de 32 de ani a murit, sâmbătă dimineața, în accident rutier pe DN1 Cluj-Napoca - Huedin, la Căpușu Mare. A fost găsit fără viață între fiarele contorsionate ale unui autoturism, după impact cu un TIR.

Mașina în care se afla a rămas în mijlocul drumului după accident, iar celelalte două autovehicule implicate, un TIR și un SUV, au ajuns în curtea unei firme.

Potrivit ISU Cluj, accidentul s-a petrecut în jurul orei 9.10. Bărbatul a decedat în urma leziunilor suferite, medicii sosiți de urgență la fața locului declarând pe loc decesul acestuia.

Pompierii au acționat pentru scoaterea trupului din autoturism și pentru asigurarea măsurilor de siguranță, ca urmare a scurgerilor de carburanți înregistrate.

La fața locului, pompierii au găsit un TIR și alt autoturism, ieșite în afara șoselei, în curtea unui operator economic.

Bărbatul care și-a pierdut viața era din comuna Gilău, iar din primele date cauza producerii accidentului este pătrunderea pe contrasens a autoturismului.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bărbatul acuzat de DIICOT Alba Iulia că s-a dat drept agent SRI este căutat de autoritățile din Spania. Ce ar fi făcut ”domnul M”

Publicat

bărbatul acuzat de diicot alba iulia că s a dat drept

Teodor Manuel Isfan, ”domnul M”, bărbatul care s-a dat drept ofițer de informații SRI, polițist rutier pe străzile din Alba Iulia, dar și detașat MAE la Bilbao, este căutat și de anchetatorii din Spania. 

La finalul lunii octombrie 2025, tânărul era arestat preventiv după o anchetă a DIICOT Alba Iulia. Acesta ar fi recrutat foști combatanți din teatrele de operații și persoane pasionate de arme, pe care le-ar fi convins că vor face parte dintr-o structură secretă a SRI,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un clujean e cel mai mare fan pizza din țară. Câte pizza a comandat într-un an

Publicat

pizza 7.jpeg






Românii sunt pe primul loc în Europa de Sud-Est cu cele mai multe comenzi de pizza în 2025, iar un clujean a comandat cele mai multe pizza în cursul anului trecut.

 

România, pe locul doi în lume cu cele mai multe comenzi de pizza

 

România ocupă locul al doilea la nivel mondial în clasamentul ţărilor cu cele mai multe comenzi de pizza în anul 2025, imediat după Spania, fiind, totodată, pe primul loc...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Accident rutier pe autostrada A1 Ilia-Deva-Sebeș. O mașină s-a răsturnat pe carosabil

Publicat

foto: accident rutier pe autostrada a1 ilia deva sebeș. o mașină s a

Un accident s-a petrecut luni după-amiaza pe autostrada A1 Ilia-Deva-Sebeș, în dreptul localității Ilia. O mașină s-a răsturnat pe carosabil. În evenimentul rutier a mai fost implicat un camion.

Potrivit ISU Hunedoara, în evenimentul produs pe sensul de mers Ilia – Deva au fost implicate 2 autovehicule: un autoturism și un autocamion. Ambele circulau în aceeași direcție de mers, iar în fiecare dintre acestea se afla doar conducătorul auto.

Pompierii au acționat cu o...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Crin Antonescu confirmă că a fost trădat în campania pentru prezidențiale de Ilie Bolojan

Publicat

crin antonescu1 facebook.jpg






Fostul candidat al PNL la alegerile prezidențiale din 2024, Crin Antonescu, confirmă declarațiile liderului Consiliului Județean Ilfov, Hubert Thuma, potrivit cărora ar fi fost trădat de Ilie Bolojan în campania electorală.

„Mi-am asumat integral rezultatul din alegerile prezidențiale. Fiecare știe ce și cum a făcut în campanie și, în fond, nu mai contează.

Altfel, eu salut declarațiile domnului Thuma. Nu...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe