Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident GROAZNIC în Sibiu. Un tânăr de 19 ani, băut, a lovit cu mașina un stâlp. Pasagerul din dreapta, de 18 ani, a murit

Publicat

Un accident rutier mortal în care a fost implicată o mașină condusă de un tânăr în vârstă de 19 ani, aflat sub influența alcoolului, a avut loc sâmbătă dimineața, în satul Copșa Mare, din județul Sibiu.

”Un localnic, in varsta de 19 ani, a condus un autoturism și, pe fondul vitezei neadaptate și al conducerii sub influența alcoolului, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat in coliziune laterală cu un stâlp de susținere a rețelei electrice, aflat pe partea stângă a sensului de mers.

Citește și FOTO: O mașină s-a izbit violent de o casă din Târnăveni – județul Mureș. Șoferul, un tânăr de 19 ani din Sibiu. 2 persoane, în stare gravă

În urma impactului, pasagerul dreapta față, în vârstă de 18 ani, a decedat, iar pasagerul stânga spate, în vârstă de 20 de ani, a fost rănit și transportat la spital conștient”, au informat reprezentanții IPJ Sibiu.

Aceștia precizează că șoferul nu a suferit vătămări corporale, în schimb prezintă o concentrație de 0,63 mg/l alcool pur în aerul expirat.

”Se fac cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor circumstantelor în care s-a produs accidentul. De asemenea, se intocmesc actele premergatoare efectuarii de cercetari penale privind savarsirea infractiunilor de ucidere din culpa, vatamare corporala din culpa, respectiv conducere sub influenta alcoolului”, au mai precizat reprezentanții ISU Sibiu.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

LIVE: Învestirea Guvernului Bolojan. Vot în Parlament. Declarații: vor fi măsuri urgente și ferme

Publicat

live: Învestirea guvernului bolojan. vot în parlament. declarații: vor fi

Învestirea Guvernului Bolojan: Senatul și Camera Deputaților s-au reunit, luni, în ședință comună pentru învestirea Guvernului propus de premierul desemnat Ilie Bolojan.

Candidatul desemnat pentru funcția de prim-ministru, Ilie Bolojan, are la dispoziție 40 de minute pentru prezentarea programului de guvernare și a listei Guvernului, în timp ce grupurile parlamentare au în total 39 de minute pentru dezbateri.

Votul asupra cererii de acordare a încrederii Parlamentului asupra…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Încep lucrările la pistele de biciclete pe Observator și Calea Turzii. Investiție de peste 10 milioane de lei

Publicat

piste pentru biciclete cluj e1602141567484.jpg

Primăria Cluj-Napoca va demara, în perioada următoare, lucrările pentru realizarea de noi piste de biciclete pe arterele Observator și Calea Turzii. Investiția totală depășește 10 milioane de lei.

Traseul, în lungime de 7 kilometri pe ambele sensuri, va lega strada Bună Ziua de strada Frunzișului.

Încep lucrările la pistele de biciclete pe Observator și Calea Turzii

„Săptămâna viitoare vom emite ordinul de începere a lucrărilor pentru această…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Program de guvernare: salarizare după performanță în administrația publică. Unde se desființează funcția de viceprimar

Publicat

zile libere 2025: sărbători legale și minivacanțe pentru români. zilele

Program de guvernare: se propun măsuri de austeritate în administrația publică locală și centrală.

”Vom începe prin a reduce deficitul prin măsuri clare de reducere a cheltuielilor publice. Nu vom cosmetiza, ci vom tăia acolo unde există risipă. Corecția bugetară se va face în mod onest, potrivit principiului simplu: ‘Toată lumea plătește”, se menționează în document.

”Vom elimina sporurile aberante, vom aplica o grilă de salarizare unitară și vom introduce…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO Drumul care va lega Autostrada A3 și DN 1, la Tureni: Progresul fizic a ajuns la 95%. Când va fi deschis circulației

Publicat

video drumul care va lega autostrada a3 și dn 1,

Drumul expres DEx4 care va asigura legătura între Autostrada A3 și drumul național DN 1, la Tureni, urmează să fie deschis circulației în luna iulie, a anunțat ministrul interimar al Transporturilor, Sorin Gindeanu.

„Dex 4 Tureni (legătura A3 cu DN1): 95% progres fizic! Luna viitoare se deschide circulația”, a anunțat Sorin Grindeanu luni, 23 iunie, pe TikTok.

@sorin.grindeanu7 DEx 4 Tureni (legătura A3 cu DN1): 95% progres fizic! Luna viitoare se deschide circulația #fyp

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe