Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident în lanț pe DN 6 în județul Teleorman. Cinci persoane rănite

Publicat

Un accident rutier a avut lov duminică după-amiaza, pe DN 6, localitatea Vitănești, județul Teleorman. Cinci persoane au fost rănite după impactul dintre trei autoturisme.

În urma impactului puternic una dintre mașinile implicate în accident s-a răsturnat în șantul de pe marginea drumului.

Traficul este blocat.

Potrivit ISU Teleorman, un accident rutier a avut loc în localitatea Vitănești, DN6, trei autoturisme implicate, din care a rezultat rănirea a cinci persoane. Patru adulți și un copil de aproximativ 2 ani.

Copilul, ce prezintă o fractură deschisă la membrul superior stâng, va fi preluat de elicopterul SMURD si transportat la un spital de specialitate din București.

Intervin Detașamentul Alexandria cu o descarcerare, două mașini de stingere, două ambulanțe SMURD și o autospecială de transport personal și victime multiple, iar SAJ Teleorman cu 3 echipaje medicale.

Polițiștii efectuează cercetări.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

15 noiembrie: Ziua scafandrilor militari și Ziua scafandrului român

Publicat

15 noiembrie: ziua scafandrilor militari și ziua scafandrului român

În 15 noiembrie sunt sărbătorite Ziua scafandrilor militari și Ziua scafandrului român.

Cu acest prilej, ISU Alba a transmis un mesaj:

”În adâncuri, curajul nu e strigăt – e respiraţia calmă e celui care privește necunoscutul în ochi.

Astăzi, 15 noiembrie, e ziua lor! Ziua Scafandrilor Militari și a Scafandrului Român.

Când apele sunt reci și tulburi, iar panica se instalează la mal, ei sunt cei care iau decizia curajoasă de a intra în adâncuri.

Scafandrii nu sunt…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: Flavia Pintea și Cristian Muntean, MISS și MISTER Boboc 2025, la Colegiul Național Militar din Alba Iulia

Publicat

foto video: flavia pintea și cristian muntean, miss și mister boboc

Flavia Pintea și Cristian Muntean au câștigat vineri seara titlurile de Miss și Mister Boboc la Balul Bobocilor 2025 de la Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” din Alba Iulia.

De asemenea, Cristina Jitariu și Cătălin Mitoiu-Enache au fost aleși, în urma sondajului, Miss și Mister Popularitate Alba24. 

Șapte perechi de boboci de la Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” din Alba Iulia și-au disputat în acest an titlul de Miss și Mister Boboc 2025. Tema din…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Postul Crăciunului, între reținerea trupească și hrana sufletească. Cornel Coprean: Renunțăm la ceva pentru a câștiga pe cineva

Publicat

postul craciunului.jpg






A început Postul Nașterii Domnului 2025. Acesta durează până în Ajunul Crăciunului, 24 decembrie, fiind un timp de pregătire spirituală, rugăciune și înfrânare pentru credincioșii ortodocși.

Purtătorul de cuvânt al Mitropoliei Clujului, Maramureșului și Sălajului, Pr. Cornel Coprean, a explicat pentru Cluj24 că adevăratul sens al postului nu constă doar în renunțarea la alimente, ci în curățirea…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident pe DJ 107I la Berghin: pieton care mergea pe mijlocul drumului, lovit de o mașină. Se afla sub influența alcoolului

Publicat

masina politia fb politia romana.jpg

Accident pe DJ 107I la Berghin. Un bărbat care mergea pe mijlocul drumului a fost lovit de o mașină, vineri seara. Pietonul se afla sub influența alcoolului.

Potrivit IPJ Alba, vineri, 14 noiembrie, în jurul orei 18.30, polițiștii au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe DJ 107I, pe raza localității Berghin, a avut loc un eveniment rutier.

Aceștia s-au deplasat la fața locului și au constatat că un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din localitatea Berghin,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe