Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident în Urziceni – Ialomița. Femeie surprinsă și accidentată de un autoturism, în timp ce traversa strada prin loc nepermis

Publicat

O femeie a fost rănită în urma unui accident rutier produs, marți, în Urziceni – Ialomița. Femeia traversa strada prin loc nepermis.

Potrivit IPJ Ialomița, pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane.

Din verificările efectuate de polițilti a reieșit că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 53 de ani, din municipiul București, conducea un autoturism pe raza municipiului Urziceni, a acroșat un pieton care ar fi traversat strada prin loc nepermis.

În urma producerii accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a pietonului, o femeie în vârstă de 44 de ani, din comuna Borănești, ce a fost transportată la Spitalul din Urziceni pentru îngrijiri medicale.

Atât șoferul cât și pietonul au fost testați alcoolscop, rezultând valori negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Garda Cetății Alba Carolina, revine la Alba Iulia, într-un nou concept. Sâmbătă și duminică primele reprezentanții

Publicat

video: garda cetății alba carolina, revine la alba iulia, într un

Garda Cetății Alba Carolina revine la Alba Iulia. Este vorba despre show-ul de reenactment istoric ”Schimbul de Gardă”, care până în 2024 a fost realizat Grup Corint. 

Însă în 2025, Primăria Municipiului Alba Iulia a renunțat la contractul cu omul de afaceri Daniel Sabău, cel organiza schimbul de gardă. 

Mai exact, administrația locală a decis să internalizeze serviciul. Au fost făcute costume noi, de epocă, care să respecte istoria ce a marcat Cetatea Alba Carolina.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un bărbat din Șibot își va petrece următorii doi ani după gratii. Polițiștii au anunțat că l-au condus la Penitenciarul Aiud

Publicat

un bărbat din Șibot își va petrece următorii doi ani

Polițiștii din Alba au anunțat într-un comunicat de presă transmis în data de 21 iunie, că un bărbat posesor al unui mandat de executare al pedepsei, a fost depus în penitenciar. 

Mai exact, la data de 20 iunie 2025, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au depistat și reținut un bărbat de 35 de ani, din localitatea Șibot, județul Alba, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 19 iunie 2025, de către Judecătoria…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Oază de relaxare, liniște și parfum la ”Lavandă de pe Someș” în Bonțida. Ce pot face vizitatorii cât e ziua de lungă

Publicat

whatsapp image 2025 06 21 at 11.17.11.jpeg

Clujenii și nu numai sunt așteptați sâmbătă și duminică, dar și la sfârșitul săptămânii viitoare să petreacă o zi întreagă dacă vor sau măcar câteva ore într-o oază de relaxare, liniște și parfum în cultura de lavandă din Bonțida, ”Lavandă pe Someș”, a familiei Livia și Traian Morar. 

Vizitatorii sunt primiți de gazde cu sirop de lavandă, trandafir și soc, autorizat și preparat prin metoda la rece la fața locului, dar și cu plăcinte pe…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Incendiu de vegetație în Bărăbanț. Intervin pompierii din Alba Iulia

Publicat

foto: incendiu de vegetație în bărăbanț. intervin pompierii din alba

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit sâmbătă, 21 iunie, în jurul orei 12.00, pe raza localității Bărăbanț. 

Potrivit reprezentanților ISU Alba, la fața locului intervin pompierii din Alba Iulia cu o autospecială de stingere.

Misiunea pompierilor militari este în dinamică.

 






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe