Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident MORTAL în Hunedoara. Un tânăr și-a pierdut viața după impactul dintre o mașină și o autoutilitară

Publicat

Un grav accident rutier în urma căruia un tânăr de 28 de ani a murit s-a produs, marți, pe raza localității Luncoiu de Sus din județul Hunedoara, după coliziunea puternică dintre un autoturism și o autoutilitară.

Potrivit IPJ Hunedoara, accidentul s-a produs în jurul orei 10.00. Poliția Municipiului Brad a fost sesizată prin intermediul SNUAU 112 cu privire la faptul că pe DN 76, in localitatea Luncoiu de Sus, a avut loc un grav accident de circulație.

Polițiștii sosiți la fața locului, au constatat că un tânăr în vârstă de 28 de ani din Brad, în timp ce conducea un autoturism pe DN 76 din direcția Brad - Deva, pe fondul neadaptării vitezei și nepăstrării distanței în mers față de o autoutilitară ce se deplasa în fața sa, pe aceeași direcție de mers, care intenționa să vireze la stânga, a intrat în coliziune cu aceasta.

În urma accidentului a rezultat decesul conducătorului autoturismului.

Conducătorul autoutilitarei, un bărbat în vârstă de 49 de ani, a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru infractiunea de ucidere din culpă.

În urma accidentului traficul a fost blocat total pe ambele sensuri de mers.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Proiectul revoluționar de la Cluj, lăudat de fostul ministru al Energiei: „Cea mai mare resursă a României sunt oamenii”

Publicat

sebastian burduja.jpg






Proiectul inovator prin care deșeurile municipale din județul Cluj sunt transformate în energie verde revine în atenția publică, după ce fostul ministru al Energiei, Sebastian Burduja, a lăudat realizarea Consiliului Județean Cluj, descriind-o drept „un posibil proiect de țară” și un exemplu al inventivității românești.

Deși inaugurată în urmă cu trei luni, Stația de tratare prin dezintegrare...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sterilizare gratuită pentru câinii cu stăpân din județul Cluj. Cum se fac înscrierile în noul program al Consiliului Județean

Publicat

caini sterilizare.jpg






Consiliul Județean Cluj a demarat Programul județean de sterilizare, microcipare și înregistrare a câinilor cu stăpân, o măsură menită să contribuie la controlul responsabil al populației canine și la prevenirea abandonului.

Programul, primul de acest fel din țară, se adresează celor care au domiciliul sau reședința în județul Cluj, cu excepția municipiului Cluj-Napoca, care beneficiază deja de un...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Deținut al Penitenciarului Aiud, nervos după ce un polițist l-a făcut moldovean și i-a luat TV-ul. Este închis pentru viol în grup

Publicat

un deținut închis la aiud pentru o faptă greu de

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Aiud a fost ”penalizat” de conducerea instituției după ce a devenit nervos. Mai exact a fost sancționat cu izolarea pe zece zile, dar și restricții la magazinul din penitenciar. 

Deținutul nu a fost de acord cu sancțiunea primită și a făcut o plângere pe rolul instanțelor din Alba. În data de 12 ianuarie 2026, dosarul a primit o rezolvare pe rolul Tribunalului Alba, iar decizia a devenit publică. 

Deținutul în cauză este Mihai...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Pasiunea pentru jocurile LEGO se transmite la Cluj din tată în fiu. Expoziție la Muzeul Etnografic al Transilvaniei

Publicat

lego 2.jpeg






O expoziţie complexă de proiecte realizate cu piese LEGO este găzduită până duminică de Muzeul Etnografic al Transilvaniei din Cluj-Napoca. Evenimentul este organizat anual de Asociaţia Brickenburg, care activează încă din 2008 şi întruneşte în prezent în jur de 100 de pasionaţi. Există doar 350 de astfel se asociaţii partenere LEGO în întreaga lume.

Sever Alicu, organizator al evenimentului şi ambasador...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe