Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident pe o stradă din Drobeta Turnu Severin. O persoană rănită, patru mașini avariate

Publicat

acc 2

O persoană a ajuns la spital și patru autoturisme au fost avariate în urma unui accident rutier produs marți, 7 februarie, pe o stradă din DXrobeta Turnu Severin. Impactul inițial s-a produs între două autoturisme, ulterior alte două mașini fiind avariate.

Potrivit ISU Mehedinți, accidentul a avut loc intersecția străzilor George Coșbuc și Ștefan Odobleja, în municipiul Drobeta Turnu Severin.

Au intervenit două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Drobeta Turnu Severin, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.

accc 2

Paramedicii SMURD au acordat îngrijiri medicale unei victime conștiente. Aceasta a suferit traumatisme la nivelul membrelor superioare și inferioare, fiind transportată la Unitatea de Primiri Urgente.

Alte trei persoane implicate în accident au refuzat examinarea medicală.

În urma accidentului, alte două autoturisme staționate au fost avariate.

Pompierii au asigurat și măsurile de apărare împotriva incendiilor la locul evenimentului.

Cauzele producerii accidentului au rămas în atenția polițiștilor.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

PNL Cluj acuză USR că vrea să facă anchete: După ce nu au reușit să numere trei zile libere, se visează procurori

Publicat

consiliul local cluj napoca.jpg






PNL Cluj susține că, într-o nouă demonstrație de confuzie instituțională, USR anunță că dorește să preia atribuții care țin de organele de cercetare penală, iar după ce s-a încurcat în propriile propuneri administrative, partidul pare decis să reinventeze și Codul de procedură penală.
”Este, trebuie recunoscut, o performanță rară: să ai atât de mulți juriști în partid și să nu cunoști un lucru...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Structura anului școlar 2026 - 2027, aprobată de Ministerul Educației. Când încep cursurile și când sunt programate vacanțele

Publicat

structura anului școlar 2026 2027, aprobată de ministerul educației.

Structura anului școlar 2026 - 2027. Forma finală a structurii anului școlar 2026 - 2027 a fost avizată de către Comisia de dialog Social, a anunțat joi Ministerul Educației și Cercetării. Cursurile vor începe pe 7 septembrie 2026 și se vor încheia pe 18 iunie 2027.

Astfel, anul școlar 2026 - 2027 va începe la data de 7 septembrie și va avea o durată de 36 de săptămâni de cursuri. 

Structura anului școlar 2026 - 2027

  • Pentru clasele a XII-a zi, a XIII-a seral şi...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO Autostrada A1 Sibiu-Piteşti: Cum va arăta sectorul Poiana-Tigveni. Va avea 28 de structuri, cea mai înaltă de 41 de metri

Publicat

video autostrada a1 sibiu piteşti: cum va arăta sectorul poiana tigveni. va

Direcția Regională de Drumuri şi Poduri (DRDP) Craiova a publicat joi un clip video care prezintă, într-o simulare 3D, cum va arăta cel mai lung sector din Autostrada A1 Sibiu - Pitești, între Cornetu și Tigveni, secțiune construită de italienii de la WeBuild.

Potrivit DRDP Craiova, secțiunea 3 Poiana – Tigveni este una dominată de structuri, 28 la număr, dintre care cea mai înaltă va avea 41 de metri.

„Complexitatea acestui tronson este susținută și de faptul că...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Tezaurul din aur descoperit în comuna clujeană Pălatca. 121 de piese, vechi de 4.000 de ani

Publicat

tezaur aur 1.jpeg






Un tezaur spectaculos din aur, datând din perioada 1400–1200 î.Hr., a fost descoperit la Pălatca, în județul Cluj. Cele 121 de piese, cântărind aproximativ 500 de grame, provin din Epoca Bronzului târziu și ar fi aparținut, cel mai probabil, unei femei de rang înalt.

Acesta este unul dintre seturile de piese prezentate de Muzeul Național de Istorie a Transilvaniei (MNIT) din Cluj-Napoca, în cadrul expoziției...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe