Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Accident rutier pe Autostrada A1 București-Pitești. O persoană, transportată la spital

Publicat

a1 bucuresti pitesti4

Un accident rutier a avut loc, miercuri dimineață pe Autostrada A1 București – Pitești. O persoană a fost transportată la spital după impactul dintre un TIR și o autoutilitară.

Potrivit ISU Giurgiu, accidentul rutier s-a produs pe A1 București-Pitești, la km 43, pe sensul de mers spre capitală.

Au fost implicate o autoutilitară și un autotren, în care se aflau doar conducătorii auto.

a1 bucuresti pitesti2

Șoferul autoutilitarei, în vârstă de 64 de ani, a fost preluat de paramedici și a primit îngrijiri medicale la fața locului.

a1 bucuresti pitesti1

Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor PSI, deconectarea bornelor de la bateria autoutilitarei și sablarea părții carosabile.

a1 bucuresti pitesti3

a1 bucuresti pitesti3

Conform sursei citate, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Bolintin Deal, cu o descarcerare, o autospecială de stingere, dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cod portocaliu de caniculă în Alba și în peste jumătate de țară, vineri și sâmbătă. Temperaturile ajung la 40 de grade

Publicat

vineri, zi de foc, în alba și în alte județe

O avertizare Cod portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat este în vigoare de vineri dimineața până sâmbătă dimineața în Alba și în peste jumătate din țară. Temperaturile maxime vor ajunge la 40 de grade Celsius. 

Cod Galben de caniculă și disconfort termic ridicat

  • Interval de valabilitate: 4 iulie, ora 10:00 – 5 iulie, ora 10:00

Vineri, canicula și disconfortul termic ridicat se vor extinde în toate regiunile.

În Moldova, Dobrogea, jumătatea estică a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ilie Bolojan critică abuzul de sporuri în administrație: „A devenit o competiție de inventat sporul”

Publicat

bolojan e1739035424924.jpg

Premierul Ilie Bolojan, a declarat că sistemul public a ajuns să fie sufocat de sporuri nejustificate, iar reformele reale în administrație trebuie să pornească de la o analiză onestă a resurselor și personalului, nu de la reduceri procentuale arbitrare, arată Mediafax.

Ilie Bolojan, a vorbit la Antena 3 CNN despre problema sistemică a sporurilor din administrația publică, pe care le consideră excesive și adesea abuzive.

Potrivit acestuia, reducerea cheltuielilor din…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Dosar cu amenințări în stil mafiot și profanare de morminte: Trei bărbați din Alba, trimiși în judecată pentru multiple fapte

Publicat

dosar cu amenințări în stil mafiot și profanare de morminte:

Trei bărbați din Alba au fost trimiși în judecată, într-un dosar de amenințare, șantaj și profanare de morminte. Mai exact aceștia au amenințat o femeie, dar au și santajat-o pentru a obține mai multe sume de bani de la ea. Banii ar fi fost un împrumut pe care unul dintre cei trei l-ar fi acordat surorii femeii. 

Pentru a fi mai credibili în amenințări unul dintre ei chiar a distrus piatra de mormânt a tatălului persoanei vătămate. 

Deși faptele s-au petrecut în cursul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Concediu cu mașina în Bulgaria, Grecia sau Turcia: Există o aplicație care îți spune timpul de așteptare la podul Giurgiu – Ruse

Publicat

concediu cu mașina în bulgaria, grecia sau turcia: există o

Pleci în concediu cu mașina în Bulgaria, Grecia sau Turcia? Șoferii pot afla în timp real cât vor aștepta la Podul Dunării I Giurgiu – Ruse, folosind o aplicație specială. 

Sezonul estival a început, iar printre cele mai populare destinații alese de români se numără litoralul din Bulgaria, Grecia și Turcia.

Totuși, în această perioadă, la Podul Prieteniei de la Giurgiu – Ruse se formează cozi mari pe ambele sensuri.

Aplicația „Cât stau la pod”, disponibilă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe