EVENIMENT
FOTO: Accident rutier pe o stradă din Gilău-Cluj. Au fost implicate două mașini și o victimă. Unul dintre autoturisme s-a răsturnat
Un accident rutier s-a produs duminică seară, pe o stradă din Gilău, județul Cluj. În eveniment au fost implicate două mașini, una s-a răsturnat.
Potrivit IPJ Cluj, accidentul rutier a avut loc pe strada Someșului Rece din localitatea Gilău.
Citește și: Accident în Gilău – Cluj: Impact între un autoturism și o cisternă. O persoană, transportată la spital
În eveniment au fost implicate două autoturisme implicate, aceeași direcției de deplasare, respectiv dinspre Someșul Rece înspre Cluj-Napoca.
Din primele date, autoturismul condus de o femeie în vârstă de 38 de ani, din Chinteni, în momentul schimbării direcției de deplasare înspre o stradă laterală a fost acroșată de un autoturism care se deplasa din spate, condus de un bărbat de 35 de ani, din Cluj-Napoca.

Conform sursei citate, în urma impactului, autoturismul bărbatului s-a răsturnat, rezultând rănirea unei femei în vârstă de 34 de ani, din Petroșani, pasager în autoturism.
Testările cu aparatul etilotesc au rezultat negative.
Program Bazinul Olimpic Alba Iulia: Primăria Alba Iulia a anunțat programul de funcționare al Bazinului Olimpic în perioada sărbătorilor de iarnă.
Locația este închisă până în 4 ianuarie. Se redeschide luni, 5 ianuarie.
”Bazinul olimpic Alba Iulia este închis in perioada 24 decembrie – 4 ianuarie.Se va deschide luni 5 ianuarie 2026 la ora 7.00”, a anunțat primăria.
Vezi și PROGRAM magazine de Crăciun 2025: supermarketuri Lidl, Kaufland, Penny, Carrefour, Profi,...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO: Accident la Alba Iulia. Două mașini s-au lovit, în fața sediului Serviciului de Ambulanță Alba
Accident la Alba Iulia. Un accident s-a petrecut miercuri după-amiaza, pe Calea Moților din Alba Iulia. Sunt două mașini implicate.
Accidentul a fost semnalat în apropierea sediului Serviciului Județean de Ambulanță Alba.
În evenimentul rutier, potrivit unor cititori Alba24, sunt implicate un SUV BMW și un autoturism Opel Corsa.

Din primele date, nu sunt persoane rănite. Revenim cu amănunte.
...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Primul deces din cauza virusului gripal. Alertă epidemiologică: s-au înmulțit cazurile de îmbolnăviri
A fost comunicat primul deces înregistrat în acest sezon în România, la un caz de îmbolnăvire cu gripă. Ministerul Sănătății atenționează că în această perioadă, se înregistrează o intensitate crescută a activității gripale.
Este răspândire geografică extinsă a virusurilor gripale și a altor infecții virale respiratorii la nivelul întregii țări.
Cazul de deces a fost al unei paciente de 88 de ani, din județul Cluj. Aceasta avea și alte probleme medicale și nu...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
O femeie din Cluj, primul deces din cauza gripei din acest sezon. Peste 800 de cazuri raportate în județ, într-o săptămână
O femeie în vârstă de 88 de ani, din județul Cluj, a devenit miercuri prima victimă a virusului gripal în acest sezon rece. Femeia decedată era confirmată cu virus gripal de tip A, avea afecțiuni medicale preexistente și nu figura în Registrul Electronic Național de Vaccinări ca fiind vaccinată antigripal. Cazul vine într-un context îngrijorător pentru județul Cluj, care se află printre zonele cu cele mai multe...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
