Connect with us

EVENIMENT

FOTO. Apă curentă și canalizare modernă pentru peste 8.000 de clujeni. Proiect de 79 de milioane de lei finalizat în 4 comune

Publicat

apa comune cluj2.jpg






Compania de Apă „Someș” a finalizat lucrările de extindere și reabilitare a rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în comunele Apahida, Baciu, Feleacu și Florești, anunță CJ Cluj.

Investiția, în valoare totală de peste 79,3 milioane de lei, a vizat nu mai puțin de zece localități.

Peste 96 de kilometri de rețele de alimentare cu apă și canalizare construiți sau reabiltați

localitățile…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Accident pe autostrada A1 Sibiu-Sebeș, ieșirea spre Mediaș. Două mașini implicate, trafic blocat

Publicat

accident pe autostrada a1 sibiu sebeș, ieșirea spre mediaș. două mașini

Un accident rutier s-a petrecut sâmbătă dimineața pe autostrada A1 Sibiu-Sebeș, la ieșirea spre Mediaș. Sunt implicate două autovehicule.

Potrivit IPJ Sibiu, ăn urma unui apel 112, polițiștii din cadrul Biroului Autostrăzi  A1 intervin la un eveniment rutier în care sunt implicate două autovehicule.

Evenimentul rutier s-a produs pe A1 la km 247 la ieșirea spre Mediaș, pe sensul Sibiu (Vâlcea) – Sebeș.

Traficul pe sensul  de mers menționat este blocat.

Potrivit ISU…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

OPINIE. Adrian Marian: Lucescu trebuie distrus, omorât! Cum să ai tupeul să bați Austria?

Publicat

lucescu.jpg






Austriecii ne-au luat doar petrolul, gazele, rafinăriile, magistralele de conducte, rețeaua de benzinării, pădurile și cele mai importante bănci și castele și nu avem vreo situație făcută nici la nivelul ”serviciilor” de cât teren ne-au cumpărat direct sau prin intermediari. Se mai șușotește pe la colțuri că particularii unguri cumpără cu sprijin de la statul maghiar orice suprafață disponibilă, la munte,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Trei descoperiri arheologice importante la Alba Iulia, într-un singur loc. Dialog în șantier cu Anca Timofan

Publicat

video: trei descoperiri arheologice importante la alba iulia, într un singur

Arheologa Anca Timofan a prezentat cititorilor Alba24, cele mai importante descoperiri din Alba Iulia, ale acestui sezon arheologic.

Echipa condusă de ea a identificat ruinele porții medievale Sf. Gheorghe, altfel spus, poarta principală, care era în picioare în perioada lui Mihai Viteazul.

YouTube videoYouTube video

Astfel, se poate spune că este Poarta pe care a intrat Mihai Viteazul în Cetate, la 1 noiembrie 1599.

Sub vestigiile porții medievale,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Evenimente de weekend în Alba: degustări de vin, carne la proțap, muzică și dezbateri în Cetatea Alba Carolina. Program

Publicat

evenimente de weekend în alba: degustări de vin, carne la

Evenimente de weekend în Alba: în perioada 18-19 octombrie, sunteți invitați în Cetatea Alba Carolina, să vă bucurați de atmosfera de toamnă și să aflați noi detalii despre istorie și știință.

La Alba Iulia continuă Festivalul ”Școala Ardeleană – Dialoguri”, cu prezentări și dezbateri pe teme de arhitectură, arheologie, artă, meșteșuguri și patrimoniu local.

Iar în curtea și cramele Palatului Principilor Transilvaniei este Festivalul în Țara Vinului, cu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe