Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Autoturism cu trei persoane ieșit în decor în județul Sibiu. Doi tineri, transportați la spital

Publicat

Trei persoane au fost implicate într-un accident rutier produs, miercuri seară, în județul Sibiu, după ce șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra volanului iar mașina a ieșit de pe șosea.

Potrivit ISU Sibiu, accidentul s-a produs pe DJ 105 P între localitățile Cârtisoara și Albota.

ISU Sibiu a intervenit de urgență cu un echipaj de pompieri militari și 2 echipaje SMURD dintre care un echipaj cu medic. De asemenea la locul evenimentului s-a mobilizat un echipaj SMURD din cadrul Secției de pompieri Victoria.

S-au acordat îngrijiri medicale pentru 3 persoane implicate dintre care 2 persoane de sex masculin, de circa 27 și respectiv 32 de ani au fost transportate la UPU Sibiu, primul cu dureri lombare și toracice și al doilea cu otoragie, ambii conștienți.

Poliția efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate îmărejurările în care s-a produs evenimentul rutier.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Câte posturi din administrația locală vor fi desființate. Anunțul ministrului Cseke Attila despre reforma din primării

Publicat

câte posturi din administrația locală vor fi desființate. anunțul ministrului

Reforma administrației locale. Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila, a anunțat câte posturi ocupate ar urma să fie desființate.

Proiectul de reformă a administrației locale este pregătit și așteaptă doar acordul coaliției pentru a fi promovat, spune Cseke Attila.

„Noi avem proiectul pregătit. În momentul în care coaliția decide, putem să-l promovăm în circuitul de avizare și în ședința de guvern”, a spus ministrul, potrivit…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Colecție de arme medievale expusă la Cluj. Săbiile au făcut deliciul copiilor prezenți

Publicat

whatsapp image 2025 10 21 at 16.31.12.jpeg






Clujenii pasionați de istorie pot face o incursiune în vremurile de demult, în cadrul expoziției „Arme care au făurit România și Europa”, parte a proiectului Expo Culturalis. Evenimentul are loc în perioada 20–26 octombrie, la Casa de Cultură a Studenților „Dumitru Fărcaș” din Cluj-Napoca.

Vizitatorii vor putea admira arme de colecție și obiecte de luptă și apărare din diferite epoci – de la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Două coafeze din Alba Iulia, Adina Pașca și Mirela Molnar, au adus un strop de bucurie vârstnicilor de la caminul din oraș

Publicat

două coafeze din alba iulia, adina pașca și mirela molnar,

Două coafeze din Alba Iulia, Adina Pașca și Mirela Molnar, au adus un strop de bucurie în viața vârstnicilor de la Caminul pentru Persoane Vârstnice din Alba Iulia. 

Acestea au mers și le-au coafat pe aparținătoarele și tuns pe vârstnicii care locuiesc și își petrec viața în interiorul caminului. 

Activitatea celor două coafeze din Alba Iulia a fost făcută publică de reprezentanții Caminului de Vârstnici din Alba Iulia.

”Recunoștință și mulțumiri doamnelor…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sindicate: Dacă nu majorează salariul minim pe economie de la 1 ianuarie 2026, România riscă infrigement

Publicat

sindicate: dacă nu majorează salariul minim pe economie de la

Sindicatele transmit că România ar putea fi supusă procedurilor de infringement din partea Comisiei Europene, dacă majorarea salariului minim de la 1 ianuarie 2026 nu va avea loc, conform unei legi în vigoare aprobate anul trecut de Parlamentul României care a transpus Directiva Europeană referitoare la salariul minim.

Legislația actuală prevede un calcul complex al salariului minim pe economie, cu marje cuprinse între 47% și 52% din valoarea salariului mediu.

Patronatele susțin…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe