Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Autoutilitară DISTRUSĂ de flăcări, într-o comună din județul Cluj. Pompierii, în alertă

Publicat

flacari

O autoutilitară a fost distrusă complet de flăcări, în urma unui incendiu izbucnit din cauza unei defecțiuni a instalației electrice. Pompierii au fost în alertă și au stins incendiul de urgență, în autovehicul existând un recipient cu motorină.

flacari

Potrivit ISU Cluj, o autospecială pentru stins incendii a fost alertată marți, 03.03.2020, în jurul orei.12.00, ca urmare a unui apel de urgență, care anunța faptul că o autoutilitară a fost cuprinsă de flăcări în localitatea Săliște, comuna Ciurila, județul Cluj.

Pompierii au găsit autoutilitara cuprinsă în totalitate de flăcări și ocupantul ieșit din aceasta.

incendiu

Pompierii au reușit să stingă focul în circa 15 minute, evitând aprinderea unui recipient de aproximativ 220 litri cu motorină, care era transportat alături de alte materiale și utilaje în compartimentul de marfă al autoutilitarei.

Autoutilitara a fost distrusă în totalitate, alături de un butoi de ulei, câteva piese autor și un generator mobil pentru producerea energiei electrice.

Din fericire, nu au fost persoane rănite ca urmare a acestui eveniment, iar din cercetările preliminare se pare că incendiul a pornit de la o defecțiune a instalației electrice a autovehiculului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Beneficiile mersului pe jos: de la prevenirea bolilor, la claritate mentală

Publicat

beneficiile mersului pe jos: de la prevenirea bolilor, la claritate

Beneficiile mersului pe jos: de la prevenirea bolilor la claritate mentală. Mersul pe jos, una dintre cele mai simple și accesibile forme de mișcare, este adesea subestimat în comparație cu antrenamentele intense sau sporturile populare.

Studiile arată că o plimbare zilnică, de 30 de minute, poate avea efecte remarcabile asupra sănătății fizice și mentale, fără a necesita echipamente scumpe sau abonamente la sală.

Activitatea fizică moderată, cum este mersul pe jos,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Tânărul grav rănit într-un accident la Aghireșu s-a urcat la volan deși nu are permis de conducere. Are doar 22 de ani

Publicat

accident aghiresu.jpg






Un tânăr de 22 de ani este în stare gravă la spital după ce, sâmbătă, a produs un accident din cauza vitezei.

În mașina pe care o conducea se mai afla o persoană care, din fericire, a scăpat nevătămată.

IPJ Cluj: Tânărul nu are permis de conducere

Accidentul rutier a avut loc pe DJ 108C, în localitatea Aghireșu, în jurul orei 19:45. Din cercetările efectuate de polițiști la fața locului a reieșit…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Suflet de Român”, spectacol folcloric la Alba Iulia, duminică, în curtea interioară a Palatului Principilor Transilvaniei

Publicat

„suflet de român”, spectacol folcloric la alba iulia, duminică, în

Curtea interioară a Palatului Principilor Transilvaniei găzduiește duminică, 17 august, de la ora 19:00, un eveniment cultural excepțional. Este vorba despre „Suflet de Român”, un spectacol folcloric extraordinar dedicat identității naționale și unității românilor din diferite colțuri ale lumii.

Evenimentul va aduce împreună voci reprezentative, ansambluri de prestigiu și artiști de renume din toate regiunile istorice ale României, dar și din diaspora.

Potrivit…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cod portocaliu şi galben de inundaţii pe râuri din 22 de bazine hidrografice, până luni. Arieșul, Mureșul și Târnava sunt vizate

Publicat

avertizare cod portocaliu și cod galben de inundații în alba

Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis o avertizare Cod portocaliu şi Cod galben de inundaţii pe râuri din 22 de bazine hidrografice, aflate pe raza a 28 de judeţe, valabilă până luni seara.

Potrivit hidrologilor, sunt vizate bazinele hidrografice: Vişeu, Iza, Tur, Someş, Crasna, Crişul Repede, Crişul Negru, Crişul Alb, Mureş, Bega, Timiş, Bârzava, Moraviţa, Caraş, Nera, Cerna, Jiu, Olt, Argeş, Ialomiţa, Siret şi Prut, transmite…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe