Connect with us

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: Bărbat din Corabia, SECHESTRAT în subsolul unui bloc. Polițiștii au prins un suspect

Publicat

 Un bărbat de 37 de ani a fost sechestrat în subsolul unui bloc din localitatea Corabia, județul Olt. Polițiștii au prins un suspect, care a fost dus la audieri iar acesta a refuzat să coopereze.

Potrivit IPJ Olt, politiștii au fost sesizati telefonic prin apel de urgență SNUAU 112, de către o femeie, din orașul Corabia, cu privire la faptul că, fiul său în vârstă de 37 de ani, a fost agresat de către un individ și se află închis în subsolul unui bloc din localitatea Corabia, de unde nu poate ieși.

Polițistii din cadrul Poliției orașului Corabia, au contactat telefonic persoana, care nu a putut oferi detalii cu privire la locul în care se află sechestrat, precizând doar ca a fost agresat în cursul serii trecute de o persoană, a fost aruncat în subsolul unui bloc și că privește pe o fereastră mică, zărind o parcare auto.

În urma investigațiilor efectuate, in jurul orelor 10.30 s-a procedat la identificarea persoanei bănuite de comiterea faptei, un bărbat de 39 ani, din localitatea Corabia, acesta fiind condus la sediul poliției in vederea audierii, unde refuză să coopereze cu politistii.

Au fost dirijate operativ toate patrulele disponibile în zona blocurilor din localitate, folosindu-se sistemele acustice ale autospecialelor, ținându-se legătura și cu partea vătămată, aceasta fiind identificata in jurul orei 11.

Aceasta a fost preluată de o ambulanță și transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

La fața locului, activitatile sunt in desfasurare pentru clarificarea tuturor aspectelor si luarea masurilor legale, sub coordonarea Parchetului de pe lângă judecătoria Corabia.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Lapte praf pentru bebeluși, retras de la vânzare din magazine din Alba și din țară. Loturi contaminate cu bacterii

Publicat

shrinkflația: magazinele vor fi obligate să pună etichete speciale pentru

Mai multe loturi de lapte praf pentru bebeluși au fost retrase de la vânzare din supermarketuri din Alba și din țară, anunță ANSVSA. Pentru unele loturi a fost confirmată contaminarea cu bacterii.

A fost semnalată prezența Bacillus cereus pe una dintre liniile de producție din fabrica de origine, linie pe care au fost produse loturile vizate.

Bacillus cereus este o bacterie care poate provoca intoxicații alimentare, manifestate prin simptome gastro-intestinale precum greață,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE TEXT. Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, declarații la Cluj-Napoca. Vizite la spitale

Publicat

alexandru rogobete cluj.jpg






Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, se află vineri, în județul Cluj, pentru o serie de vizite de lucru dedicate proiectelor medicale strategice derulate în regiune. Agenda include întâlniri cu echipele medicale, evaluarea stadiului unor investiții majore și discuții privind dezvoltarea capacităților de diagnostic, tratament și producție de medicamente.

Rogobete a vizitat principalele secții ale…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bătaie în Sântimbru: un bărbat din Alba Iulia, lovit de un localnic. Agresorul a fost reținut de polițiști

Publicat

bărbat din săliștea, cu dosar penal după ce a fost

Un bărbat din Alba Iulia a fost reținut după ce a agresat alt bărbat, în Sântimbru. Victima are nevoie de aproape două săptămâni de îngrijiri medicale.

Potrivit IPJ Alba, joi, 11 decembrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Galda de Jos au luat măsura reținerii pentru 24 de ore, față de un bărbat în vârstă de 31 de ani, din municipiul Alba Iulia. Acesta este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.

Miercuri seara (10 decembrie),…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Percheziții în Alba, într-un dosar de tăiere ilegală de lemn. Acțiune de amploare a Poliției, în Apuseni

Publicat

whatsapp image 2021 04 08 at 08.58.32 1.jpeg

Polițiștii din Alba au făcut joi percheziții într-un dosar privind tăieri legale de lemn.  Au fost puse în executare opt mandate de percheziție domiciliară, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba.

Acestea vizează săvârșirea infracțiunilor de tăierea fără drept de arbori, furtul de arbori, folosirea dispozitivelor speciale de marcat fără drept sau cu nerespectarea reglementărilor specifice în vigoare.

De asemenea, ancheta urmărește și introducerea,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe