EVENIMENT
FOTO. Cabană cu etaj, la 1 km de coada lacului Tarnița, scoasă la vânzare. Are 4 dormitoare, fiecare cu baie proprie. Cât costă
O cabană situată în Mărișel, la doar 1 km de coada lacului Tarnița și la 8 km de pârtia de ski, este scoasă la vânzare.
Accesul se face de la strada principală, terenul cu CF are suprafața de 810 mp și construcție de 112 mp utili, o terasă de 48 mp (24 mp/etaj) pe 2 nivele.
Cabana are un living spațios cu bucătărie open-space, 4 dormitoare, fiecare cu baie proprie (4 băi), camera tehnică (centrală cu lemne, boiler), terasă acoperită.
Încălzire cu...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Ministrul Educației, Daniel David, și-a depus demisia din Guvernul României chiar înainte de Crăciun. Demisia ar fi fost transmisă cabinetului premierului Ilie Bolojan.
Conform MediaFax, Daniel David nu ar fi fost de acord cu reducerea fondurilor și a locurilor bugetate din universități, dar nici cu adoptarea unui buget de austeritate pentru educație, în condițiile în care sistemul a fost deja afectat de tăieri...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Daniel David și-a dat demisia din funcția de ministru al Educației. El a ajuns ministru pe locurile alocale în Coaliție pentru PNL, dar a rămas independent susținut de acest partid
Rectorul Universității de Vest din Timișoara, Marilen Pirtea, este cotat cu cele mai mari șanse de a prelua portofoliul cel mai dur lovit de măsurile de austeritate aplicate deja prin Legea Bolojan, scrie Edupedu.
Daniel David nu ar fi fost de acord cu tăierile de fonduri de la universități, scrie...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Ce spune Ilie Bolojan despre majorări de taxe în 2026: Măsurile trebuie dublate de disciplină bugetară
Ce spune Ilie Bolojan despre majorări de taxe în 2026: Anul viitor nu vor mai crește taxele dacă Guvernul și Parlamentul păstrează măsurile stabilite la nivelul coaliției și dacă aceste măsuri sunt dublate de disciplină bugetară, a declarat, luni, premierul Ilie Bolojan. În plus a spus că măsurile convenite pentru reducerea cheltuielilor în administrație vor implica, în anumite locuri, inclusiv reduceri de personal.
El a răspuns astfel, întrebat dacă își va păstra...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Centru militar logistic la Baza 71 Aeriană Câmpia-Turzii pentru sprijnirea Ucrainei. Ce a transmis Ministerul Apărării Naționale
Un centru logistic pentru sprijinirea Ucrainei funcționează în cadrul Bazei 71 Aeriană Câmpia-Turzii, ca parte a mecanismului coordonat de NATO. Noua facilitate va completa hub-ul logistic deja existent în Polonia și va integra România în lanțul de sprijin occidental pentru armata ucraineană.
Ministerul Apărării Naționale (MApN) a transmis pentru Cluj24 că structura logistică de sprijin, denumită Logistic...
Citește mai mult pe Cluj24.ro


