Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Casă distrusă de flăcări, într-o localitate din județul Mureș

Publicat

Un incendiu putenric a distrus în proporție de 80% o casă din localitatea Șilea Nirajului din județul Mureș. Intervenția pompierilor a fost dificilă, deoarece în casă se afla o butelie de gaz, exitțnd pericolul producerii unei explozii.

Potrivit ISU Mureș, noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 00:30, ISU Mureș a fost solicitat să intervină în cazul producerii unui incendiu la o casă de locuit din localitatea Șilea Nirajului, strada Principală.

S-au deplasat la locul solicitat și au intervenit pentru stingerea incendiului pompierii militari de la Garda de Intervenție Miercurea Nirajului, Detașamentul Târgu Mureș și SVSU Miercurea Nirajului.

A fost vorba despre un incendiu produs la o casă de locuit de aproximativ 80mp, din care a ars aproximativ 80%. Intervenția a fost dificilă, deoarece în interiorul casei se afla o butelie de gaz, care a fost extrasă la timp.

Din fericire nu au fost victime.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Mașină răsturnată în Cluj. O femeie și un copil de 14 ani, transportați la spital

Publicat

whatsapp image 2026 01 11 at 22.21.14 e1768163345399.jpeg






Un accident rutier s-a produs duminică seară pe raza localității Bădeni, comuna Moldovenești, județul Cluj, unde o mașină s-a răsturnat pe zăpadă. În urma evenimentului, două persoane, printre care un minor au fost transportate la spital.

Potrivit ISU Cluj, la fața locului au intervenit de urgență pompierii din cadrul Detașamentului Turda. Aceștia s-au deplasat cu o autospecială dotată cu modul de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cu ocazia Zilei Internaționale a cuvântului „Mulțumesc”, transmitem un gând de mulțumire cititorilor noștri

Publicat

chatgpt image 11 ian. 2026 12 25 36.jpg






Duminică, 11 ianuarie, în întreaga lume este sărbătorită Ziua Internațională a Cuvântului „Mulțumesc”, o inițiativă lansată în 1984, menită să reamintească importanța recunoștinței, respectului și empatiei în relațiile dintre oameni. Este o zi simplă, dar profundă, în care un singur cuvânt poate face diferența.

Ziua Internațională a Cuvântului „Mulțumesc” este marcată anual pe 11...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

România, printre țările cele mai sigure pentru turiști. Clasamentul întocmit de Departamentul American de Stat

Publicat

românia, printre țările cele mai sigure pentru turiști. clasamentul întocmit

România, printre țările cele mai sigure pentru turiști: Departamentul de Stat al SUA a actualizat avertismentele de călătorie, plasând România și vecinii din Europa de Est în categoria celor mai sigure destinații din lume.

Cu un nivel de risc minim, Bucureștiul și Clujul devin alternative strategice la marile capitale vestice, aflate sub alertă de terorism, scrie Economedia.

Vezi și TOP 10 - cele mai frumoase locuri din România, potrivit Tripadvisor: În clasament este inclusă...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

De ce se pune o cană de apă pe calorifer, iarna? Un gest simplu poate avea efecte importante

Publicat

de ce se pune o cană de apă pe calorifer,

De ce se pune o cană de apă pe calorifer, iarna? Pe timpul sezonului rece, odată cu pornirea sistemelor de încălzire, aerul din locuințe devine adesea prea uscat.

Mulți oameni apelează la un truc vechi și aparent banal: așezarea unei căni sau a unui vas cu apă pe calorifer.

Deși pare o soluție improvizată, acest obicei are o explicație clară și beneficii reale pentru confortul și sănătatea din interiorul casei.

Aerul uscat, o problemă frecventă iarna

Încălzirea...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe