EVENIMENT
FOTO. Cât costă mâncarea și băutura la Untold 2024? 19 lei paharul de bere, 49 de lei un burger și 39 de lei o clătită!

La Untold 2024, o masă completă, formată din fel principal, băutură și desert, va costa, în medie, în jur de 100 de lei de persoană.
Pentru iubitorii de mâncare asiatică, o porție de noodles cu carne și sos costă între 46 și 49 de lei, în timp ce un wrap vegetarian cu falafel este disponibil la prețul de 37 de lei.
49 de lei pentru un burger de vită
Prețul unui burger din carne de vită variază între 42 și 49 de lei, în funcție de topping-uri,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Ce a făcut înainte de a muri libercugetătorul Ion Iliescu. Dezvăluirea mitropolitului Clujului, IPS Andrei

Fostul președinte al României, Ion Iliescu, s-a spovedit înainte de a trece la cele veșnice deși era libercugetător. Acesta a murit în 4 august la vârsta de 95 de ani.
Mitropolitul Clujului, IPS Andrei Andreicuț, a declarat în podcastul ”Contraste” de pe Cluj24: ”Libercugetării nu își pun problema religioasă, dar acum, după câte am auzit eu, înainte de a muri, s-a spovedit (Ion Iliescu – n.a.). Păi…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Incident pe Calea Moților. Un șofer a rupt un semafor și a plecat de la locul incidentului

Un incident rutier a avut loc luni pe Calea Moților, unde un șofer a rupt un semafor și a părăsit locul faptei fără să acorde atenție situației.
Potrivit unui cititor revoltat care a semnalat cazul redacției Cluj24, evenimentul s-a petrecut în zona numărul 151, unde șoferul a lovit un semafor, provocându-i îndoirea.
Martorul a mai precizat că în apropiere există numeroase camere de supraveghere amplasate…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO. Toți ochii pe Casa Albă. Întâlnire Trump – Zelensky în Biroul Oval. Președintele Ucrainei, susținut de lideri europeni

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelensky, a fost primit, luni, la Casa Albă, de președintele SUA, Donald Trump, întâlnirea având loc în Biroul Oval, scopul fiind găsirea unor soluții de pace, astfel încât să se pună capăt războiului din Ucraina declanșat de Rusia în urnă cu 3 ani.
Președinții SUA și ai Ucrainei au răspuns întrebărilor jurnaliștilor. La început, Volodimir Zelenski le-a mulțumit…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO. ”O comunitate vie are întotdeauna viitor”. Mesajul președintelui Ungariei, Tamás Sulyok, la gala Zilelor Maghiare din Cluj

Deschiderea oficială a ZilelorCulturale Maghiare a avut loc luni, de la ora 19.00, la Opera Maghiară din Cluj-Napoca. În fața publicului, președintele Ungariei, Sulyok Tamas, a transmis un discurs puternic despre identitatea, tradițiile și viitorul comunității maghiare, subliniind că cultura maghiară este de neșters din trecutul orașului, și, cu siguranță, va aparține și viitorului acestuia.
„Nu trebuie…
Citește mai mult pe Cluj24.ro