ACTUALITATE
FOTO. CFR Cluj-Rapid, 2-2. Campioana se ÎMPIEDICĂ în primul meci din play-off
![dsc 3066 e1679252631326.jpg](https://romania24.ro/wp-content/uploads/2023/03/DSC_3066-e1679252631326.jpg)
Duminică seară, CFR Cluj a primit vizita celor de la Rapid în prima partidă din play-off. Dacă reușește să se impună, echipa lui Dan Petrescu o va egala la puncte pe liderul Farul Constanța. După acest egal, campioana României pierde puncte prețioase iar echipa lui Hagi s-a distanțat la două puncte. Pentru CFR au înscris Rangelo Janga (min.4) și Nana Boateng (min.23). Marcatorii giuleștenilor au fost Mattias Kait (min.11) respectiv Răzvan Onea (min.55).
Echipele de start
CFR CLUJ: Scuffet-Manea, Yuri, Burcă, Camora-Muhar, Boateng, Deac-Krasniqi, Janga, Petrila
Citește mai mult pe Cluj24.ro