EVENIMENT
FOTO: UPDATE: Coliziune DEZASTRUOASĂ în Argeș, soldată cu 8 răniți. Sunt scurgeri de combustibil
Un accident rutier s-a petrecut sâmbătă dimineață în județul Argeș, pe DN 7, între Lintești și Morărești.
Primele date furnizate de ISU arată că o dubiță și un autocar s-a ciocnit: „În dubiță sunt 7 persoane și în autocar 30 persoane”.

Se deplasează două ambulanțe SMURD de prim ajutor, o autospecială de transport victime multiple, o autospecială de terapie intensivă mobilă, o autospecială de stingere cu apă și spumă și două echipaje din cadrul serviciului de ambulantă județean.

Tot primele date arată 8 victime, dintre care șapte adulți și un copil.

Traficul e blocat și sunt scurgeri de combustibil pe drum.

UPDATE: Printre răniți se numără o femeie care a suferit atac de panică, alta un traumatism la coloana cervicală și doi bărbați care au suferit traumatisme cranio cerebrale.
Dintre celelalte patru victime, trei au fost preluate și transportate la spital de către echipaje ale serviciului de ambulantă județean, iar a patra victimă a fost transportată la spital de către echipajul de terapie intensivă mobilă.
ISU Argeș: „Toate cele 8 victime (7 adulți și un copil) au suferit zgârieturi, traumatisme cranio cerebrale și faciale minore, au primit îngrijiri medicale și au fost transportate la spital. Niciuna dintre ele nu se află în stare gravă”.
EVENIMENT
FOTO VIDEO: Cum a fost deszăpezit Sebeșul, pe parcursul nopții. Intervenție întinsă pe mai multe ore, în toate zonele cu probleme
FOTO VIDEO: Cum a fost deszăpezit Sebeșul, pe parcursul nopții. Municipiul s-a confruntat, pe parcursul nopții, cu un nou val de ninsoare.
Pentru a preveni blocarea traficului și apariția problemelor în circulația rutieră, Primăria Sebeș a mobilizat imediat toate mijloacele disponibile: utilaje și oameni.

Echipele de intervenție au acționat pe tot parcursul nopții, curățând arterele principale de circulație, dar...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Porumbei ce zburau pe străzi, serviți într-un restaurant chinezesc pe post de rață. Localul a fost închis
Un restaurant chinezesc din Madrid a fost închis după ce polițiștii au descoperit porumbei prinși pe stradă, pregătiți să fie serviți clienților drept carne de rață. Imaginile din bucătărie arată o situație revoltătoare, scrie Mediafax.
Polițiștii au făcut razie la restaurantul chinezesc Jin Gu din cartierul Usera din Madrid. Au fost întâmpinați de o priveliște șocantă.
Imaginile filmate arată...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Foto: Un TIR a derapat și a blocat drumul între Sebeș și Vințu de Jos. Au intervenit utilajele Primăriei Sebeș
Un TIR a derapat la miezul nopții vineri spre de sâmbătă și a blocat drumul vechi al Pianului și șoseaua națională dintre Sebeș și Vințu de Jos. La fața locului a fost chemată și Poliția.
Pe parcursul nopții a fost frig, iar stratul subțire de zăpadă de pe carosabil a înghețat.


Șoferul a pierdut controlul autocamionului și a ieșit în afara carosabilului. Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului.


Cu ajutorul unor utilaje ale administrației...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Un accident rutier s-a produs sâmbătă dimineață pe A1, în zona localității Câlnic.
Polițiștii Biroului Poliție Autostrăzi A1 au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe autostrada A1, la kilometrul 295, pe raza localității Câlnic.
Din primele date, în evenimentul rutier au fost implicate un autocamion și o autoutilitară, autocamionul acroșând autoutilitara.
În urma impactului, două persoane au suferit leziuni corporale.
Citește mai mult pe Alba24.ro
